.

    Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych

Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19

 20 października 2020 r.                  Ważny komunikat!

Drodzy Rodzice,

w związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem w naszej szkole, dyrektor szkoły zarządzeniem dzień 21.10.2020 r. (środa) dodaje do dodatkowych dni wolnych od zajęć edukacyjnych. W tym dniu nie odbywają się lekcje w szkole, zajęcia w Oddziale Przedszkolnym w Ratajach i Strzelcach oraz w szkole nie będzie zajęć opiekuńczych.

O wszelkich zmianach sytuacji będziemy informować Państwa na bieżąco.

                                                                            Z wyrazami szacunku

                                                                                   Marta Gryl

 

 18 października 2020 r.                  Arcymistrz Mnożenia
W ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia organizatorzy przygotowali dla chętnych uczniów internetowy konkurs matematyczno-logiczny Arcymistrz Mnożenia. Konkurs rozgrywany był w 5 kategoriach. Uczniowie naszej szkoły również uczestniczyli w tym konkursie.

więcej >>>

 03 października 2020 r.                        Rajd na Gontyniec
W sobotę, 3 października br. uczniowie klasy VII wraz ze swoimi rodzicami i wychowawczynią Dorotą Szymańską wyruszyli na Gontyniec - najwyższe wzniesienie północnej Wielkopolski.  Po długim spacerze w ostoi „Pod dębami”  czekała na wszystkich kiełbaska z grilla i przepyszne babeczki. Tego dnia dopisało wszystko - wyborne towarzystwo, wspaniała pogoda i wyśmienite humory. Imprezę zorganizowali rodzice uczniów klasy 7.

więcej >>>

 02 października 2020 r.                 World  Multiplication Table Day
02 października 2020 r. odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To już była 10. edycja tej akcji, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. W tym dniu przypominamy sobie tabliczkę mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

więcej >>>

 30 września 2020 r.                    Spotkanie z pedagogiem
Na jednej z lekcji wychowawczej uczniowie klasy IV spotkali się z pedagogiem szkolnym Aleksandrą Witczuk, która pokazała różne techniki uczenia się. Uświadomiła dzieciom, jak ważne jest  słuchanie i obserwacja. Pokazała również, jak zaplanować swój dzień by po przyjściu ze szkoły był czas na odpoczynek, odrabianie lekcji i nauk.

więcej >>>

 30 września 2020 r.                         Dzień Chłopaka

30 września obchodziliśmy  Dzień Chłopaka. Dziewczęta z poszczególnych nie zapomniały o swoich kolegach. Były życzenia i drobne upominki.

więcej >>>

 

 28 września 2020 r.                   Europejski Dzień Języków Obcych

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Z okazji Dnia Języków organizowane są w całej Europie liczne i różnorodne wydarzenia. Jest już tradycją, że nasza szkoła również celebruje to święto. Cala społeczność szkolna na lekcjach języka angielskiego i  niemieckiego brała udział w różnych zabawach, quizach językowych na platformie Kahoot i grach interaktywnych.

więcej >>>

 28 września 2020 r.                        Noc Zawodowców

 

2 października 2020 r. o godz. 17.00 rusza III edycja Nocy Zawodowców,
tym razem on-line.
 

W czwartek udostępniony zostanie link do wydarzenia. 2 października już od godziny 16.45 będzie aktywny. Wystarczy, że klikniesz w niego lub skopiujesz i wkleisz do swojej przeglądarki.

 

Już teraz możesz zapisać się na testy samooceny on-line. Kliknij poniższy link.

Uczniu klasy VIII - Zapisz się na test samooceny on-line dla uczniów szkół podstawowych

 

Program imprezy

 

Przeprowadzony również zostanie konkurs z nagrodami. Uczestnicy muszą odpowiedzieć na 17 pytań jednokrotnego wyboru o charakterze zawodoznawczym. Uczniowie kończą grę we własnym tempie, przeglądając pytania i odpowiedzi na swoich urządzeniach. Maksymalny czas na udzielenie wszystkich odpowiedzi w konkursie to 10 minut.

 

Aby wziąć udział w konkursie należy dostarczyć wypełnioną zgodę na udział w konkursie „Zostań Zawodowcem” – dokument dostępny u p. M.Adamowskiej do dnia 30.09.2020 r.

 
 21-25 września 2020 r.                Sprzątanie Świata 2020

Tegoroczna Akcja Sprzątania Świata niewątpliwie różniła się od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, uczniowie nie zapomnieli, że Ziemia to nasz wspólny dom.

więcej >>>

 21 września 2020 r.                Nauka zasad ruchu drogowego
Bezpieczeństwo uczniów jest jednym z głównych zadań naszej szkoły, dlatego od najmłodszych lat uczymy prawidłowych zachowań na drodze. W minionym tygodniu uczniowie klasy I uczestniczyli w cyklu zajęć zatytułowanych „ Pierwszaki na drodze”.

więcej >>>

 15 września 2020 r.                Międzynarodowy Dzień Kropki
15 września uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Kropki, czyli globalnym święcie kreatywności, odwagi i zabawy. A wszystko zaczęło się od książki Petera H. Reynoldsa pt. "The Dot".

więcej >>>

 08 września 2020 r.                Dzień Dobrej Wiadomości
Dzisiejszy dzień w szkole przebiegał pod hasłem dobrej wiadomości. Można było napisać coś miłego na tablicy, zabrać karteczkę motywatorkę. Były też niespodzianki w klasach: dobra wiadomość dla ciebie to..... i tu uczniowie losowali karteczki. Mamy nadzieję, że dobry nastój i "dobrą wiadomość" dzieci zabrały do swoich domów.

więcej >>>

 04 września 2020 r.                    Narodowe Czytanie

Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczne Narodowe Czytanie było realizowane w jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Zachęcam Państwa do zorganizowania lektury Balladyny według Państwa własnej inwencji i pomysłowości, również z wykorzystaniem tradycyjnych, a zwłaszcza nowoczesnych narzędzi komunikacji.

Słowa te skierował do narodu Prezydent RP Andrzej Duda, zachęcając tym samym, aby wziąć udział kolejny raz w akcji Narodowe Czytanie.

więcej >>>

 02 września 2020 r.                Oferta ubezpieczenia dla dzieci
W roku szkolnym 2020/2021 propozycję ubezpieczenia dla dzieci przedstawiła AVIVA. Niezbędne informacje znajdują się poniższych dokumentach.

informacje o ubezpieczeniu 1 >>>

informacje o ubezpieczeniu 2 >>>

zakres ubezpieczeniu >>>

warunki ubezpieczenia >>>

deklaracja >>>

 01 września 2020 r.                     Pasowanie na ucznia

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom" - tymi słowami dzieci z pierwszej klasy uroczyście zadeklarowały swoją przynależność do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Strzelcach.

więcej >>>

 27 sierpnia 2020 r.                           Wywiadówki
 27 sierpnia 2020 r.                Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
 

dowozy A                    dowozy B

W autobusie szkolnym uczeń ma obowiązek zakrywania ust i nosa.

 
Na terenie szkoły uczniowie kl.IV-VIII zobowiązani są stosować środki ochrony osobistej zasłaniające nos i usta na korytarzu szkolnym i w toaletach, gdzie trudno zachować dystans społeczny.
 
 29 lipca 2020 r.                   Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminów

Uwaga!
Dnia 31.07.2020  uczniowie klasy ósmej mogą odbierać zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty w godz.9.30-11.00 w sekretariacie szkoły. Prosimy by na teren szkoły wchodzić w maseczkach.

 26 czerwca 2020 r.            Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
26 czerwca 2020 r. zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020. Dbając o bezpieczeństwo całej społeczności szkolnej w czasie epidemicznym oraz respektując rekomendacje GIS  w tym roku szkolnym nie odbyły się tradycyjne grupowe spotkania wychowawców z dziećmi.

więcej >>>

 

.