.

    Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych

Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19

Nowa strona szkoły - http://sp-strzelce.edupage.org

 31 stycznia 2021 r.                    Rekrutacja rusza!
Od 01 lutego rozpoczynamy rekrutację do Oddziału Przedszkolnego w Ratajach, Oddziału Przedszkolnego w Strzelcach oraz do klasy I Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Strzelcach. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą.

Harmonogram rekrutacji >>>

Informacja o szkole >>>

Informacja o Oddziale Przedszkolnym w Strzelcach >>>

Informacja o Oddziale Przedszkolnym w Ratajach >>>

23 lutego 2021 r.                 Małżeństwo w oczach dziecka

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły – Kuba Dytman z klasy pierwszej zdobył drugie miejsce w konkursie plastycznym „Małżeństwo w oczach dziecka” zorganizowanym w ramach obchodów CHODZIESKIEGO TYGODNIA MAŁŻEŃSTW.

więcej >>>

21 lutego 2021 r.                       Wyczekiwane medale
Na przełomie miesiąca września i października, jak  co roku, odbyły się w naszej szkole Szkolne Biegi Przełajowe. Ze względu na wprowadzenie zdalnego nauczania z powodu Covid 19 nie było możliwości podsumowania Szkolnych Biegów Przełajowych. Dopiero w miesiącu lutym przy okazji próbnych egzaminów ósmoklasistów rozdano dyplomy i medale. Wszystkim uczniom, którzy stanęli na podium serdecznie gratulujemy.

więcej >>>

 18 lutego 2021 r.                    Kreatywnie na matematyce
Uczniowie kl. 4 i 5 ćwiczyli na matematyce myślenie kreatywne. Dzieci tworzyły coś nowego z już istniejących i znanych elementów. Tym razem były to wielokąty.

więcej >>>

 

 17 lutego 2021 r.              Z książką na kolanach, czyli przygoda z lapbookiem
Poszukiwanie informacji i zdobywanie odpowiedzi na interesujące nas pytania porządkuje i utrwala wiedzę. Klasa 3 wraz z wychowawcą podjęła wyzwanie i w niebanalny sposób odkrywa i dokumentuje wieści ze świata. Uczniowie tworzą kolorowe i bogate w zasoby lapbooki w ramach innowacji pedagogicznej pt. "Z książką na kolanach, czyli przygoda z lapbookiem". Innowacja rozpoczęła się we wrześniu i będzie trwała do końca roku szkolnego 2020/2021.

więcej >>>

 14 lutego 2021 r.                       Walentynki
Dzień Świętego Walentego stał się również okazją do świętowania w naszej szkole. Radość sprawiło wszystkim wspólnie śpiewane piosenek, zabawy ruchowe i poczta walentynkowa. Uczniowie kl. I – III obdarowywali się drobnymi upominkami, walentynkowymi serduszkami i słodyczami. Tego dnia nikt nie czuł się samotny.

więcej >>>

 10 lutego 2021 r.                     Rodzice pomagają
Zima w ostatnich dniach zawitała również do naszej szkoły. Spore ilości śniegu zalegały na placu przed szkołą i stwarzały niebezpieczeństwo. Ale od środy jest już bezpiecznie dzięki pomocy Rodziców. Bardzo serdecznie dziękujemy p. Karolowi Kowalowi, który użyczył specjalistyczny sprzęt i pomógł wraz z p. Bogdanem Górznym i  p. Waldemarem Cholewińskim odśnieżyć i posypać piaskiem teren przed szkołą. Tacy Rodzice to skarb! 

więcej >>>

 03 lutego 2021 r.                         Wywiadówki
Serdecznie zapraszamy Rodziców na zdalne wywiadówki:
     kl.I -  05.02 - w godz.16:00-17:00
     kl.II -  05.02 - w godz.16:00-17:00
     kl.III -  05.02 - w godz.16:00-17:00
     kl.IV -  09.02 - w godz.16:30-17:30
     kl.V -  09.02 - w godz.17:00-17:30
     kl.VI -  04.02 - w godz.17:00
     kl.VII -  09.02 - w godz.17:00
     kl.VIIIa -  04.02 - w godz.17:00
     kl.VIIIb -  04.02 - w godz.16:00
 05 lutego 2021 r.                    Próbny egzamin kl.8
W tym tygodniu uczniowie klas ósmych zmierzyli się z próbnymi egzaminami z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Wszystko odbyło się w ścisłym reżimie sanitarnym. Młodzież miała szansę przekonać się, jakie zadania mogą czekać ich w maju oraz przećwiczyć procedurę egzaminacyjną.

więcej >>>

 03 lutego 2021 r.                   Pierwszaki dokarmiają ptaki
Zima to dla ptaków bardzo trudny okres. Aby przetrwać tą mroźną i śnieżną porę roku niektóre ptaki potrzebują pomocy człowieka.  Dlatego pierwszoklasiści wraz ze swoimi rodzicami wykonali przepiękne karmniki i postanowili, że do końca zimy będą dokarmiać ptaki i dbać o naszych małych skrzydlatych przyjaciół.

więcej >>>

 31 stycznia 2021 r.                        29. Finał WOŚP

31 stycznia 2021 roku to dzień , w którym odbył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W akcji organizowanej przez WOŚP bierzemy udział od wielu lat. W tym roku  zbieraliśmy pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

więcej >>>

 19 stycznia 2021 r.                    Warto pomagać

Przekazania 1%  swojego podatku to wyjątkowo prosty i łatwy sposób na pomaganie. Tak niewiele potrzeba, by pomóc – zebrane środki to większa szansa na wyleczenie, rehabilitację, powrót do zdrowia i beztroskiego dzieciństwa. A przecież na tym najbardziej nam zależy.

Zachęcamy do przekazania 1% naszym dzieciom. 

30 stycznia 2021 r.                     RAZEM NA ŚWIĘTA
Ponad 12 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. To rekordowa liczba zgłoszeń.

więcej >>>

27 stycznia 2021 r.                    Przed finałem WOŚP
Już w najbliższą niedzielę nasi wolontariusze razem z rodzicami wyposażeni w puszki i identyfikatory, z uśmiechem na twarzy, pójdą kwestować razem z Jurkiem Owsiakiem. W tym roku zbieramy na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

więcej >>>

26 stycznia 2021 r.       Profilaktyka zdalna w dobie obostrzeń dotyczących COVID-19
Dzisiejszego dnia odbyło się spotkanie policyjnego profilaktyka Elżbiety Żulewskiej z Dyrektorem Szkoły Elżbietą Grzelaczyk na temat profilaktyki zdalnej w dobie obostrzeń dotyczących COVID-19.

więcej >>>

 26 stycznia 2021 r.                    Konkursy Adwentowe
W grudniu 2020 roku uczniowie naszej szkoły z kl.4-6 mogli brać udział w dwóch szkolnym konkursach: MATEMATYCZNA CHOINKA ADWENTOWA oraz BIOLOGICZNA CHOINKA ADWENTOWA.

więcej >>>

 26 stycznia 2021 r.                        Mistrz genetyki
Zdalne nauczanie nie przeszkodziło w zorganizowaniu Międzyszkolnego Konkursu Biologicznego „Mistrzowie genetyki” dla uczniów klas VIII szkół gminnych. Organizatorem była Małgorzata Adamowska ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach. Nad prawidłowością konkursu czuwały zaproszone panie „biolożki” Katarzyna Chyży oraz Anna Łuczak.

więcej >>>

 21 stycznia 2021 r.             O Dniu Babci i Dziadka wnuki pamiętają!

Kocham mocno Babcię, Dziadka
To nie żarty moi mili
Dzisiaj im życzenia składam
By sto latek jeszcze żyli.

więcej >>>

 21 stycznia 2021 r.                Uczniowie kl.1-3 już w szkole
18 stycznia 2021 r. po przeszło dwóch miesiącach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa i przerwą zimową  uczniowie kl. 1-3 wrócili do szkoły.

więcej >>>

 23 grudnia 2020 r.                    Szopki bożonarodzeniowe
Tradycja powstawania szopek bożonarodzeniowych sięga XIII wieku. Pierwszym jej wykonawcą był  św. Franciszek z Asyżu. On to w miejscowości Greccio ustawił pierwszą stajenkę (dodajmy, że była to Żywa Stajenka z osobami symbolizującymi Świętą Rodzinę oraz  osiołkiem, owcami). Współcześnie nie wyobrażamy już sobie Świąt Bożego Narodzenia bez  choinki, czy szopki, dlatego też niektórzy uczniowie czas przedświąteczny wykorzystali na wykonanie swojej własnej szopki. 

więcej >>>

 18 grudnia 2020 r.                      Zakodowane drzewko
W  tym roku w salach szkolnych nie stanęła prawdziwa, żywa choinka. Klasa 3 zamieniła ją na zakodowane drzewko. Każdy mógł ją ozdobić według własnego pomysłu podczas zajęć zdalnych.

więcej >>>

 18 grudnia 2020 r.                      Kartki bożonarodzeniowe
W tym roku uczniowie przygotowali 102 kartki bożonarodzeniowe, które wraz z życzeniami zostaną przekazane pensjonariuszom DPS - u w Chodzieży.

więcej >>>

17 grudnia 2020 r.                      WOŚP - licytacja
31 stycznia 2021 r. kolejny raz gramy z Jurkiem Owsiakiem. Zanim wolontariusze chwycą puszki i ruszą kwestować, mamy dla Was gadżety do licytacji. Licytacja rusza na szkolnej stronie na facebooku 18 grudnia 2020 r. a kończy się 22 grudnia 2020 r. o godz.23.45.Jeżeli chcesz być szczęśliwym posiadaczem jednego z gadżetów wpisz pod zdjęciem z proponowaną ceną swoją kwotę. Śledź licytację. Dzisiaj licytujesz a 4 i 5 stycznia 2021 r. wpłacasz i odbierasz gadżet w szkole w Strzelcach. Będziemy czekać na Ciebie w te dni od godz. 10.00 do 14.00.

więcej >>>

 16 grudnia 2020 r.                  Konkurs profilaktyczny
W grudniu, podczas pracy zdalnej w szkole przeprowadzony został konkurs profilaktyczny, zorganizowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chodzieży oraz Szkołę Podstawową im. H.Sienkiewicza w Strzelcach.

więcej >>>

 16 grudnia 2020 r.                      EKO-choinka

Konkurs na EKO-choinkę został zakończony, dyplomy wydrukowane, upominki zapakowane . Pierwsi uczestnicy odebrali już swoje nagrody. Pozostałych zapraszam do szkoły do godz. 14.45. Gratuluję zaangażowanym i pomysłowym "małym ekologom".

więcej >>>

 07 grudnia 2020 r.                      Pierwszy śnieg
W czwartek, 3 grudnia spadł pierwszy śnieg, z którego najbardziej ucieszyli się najmłodsi. W ruch od razu poszły sanki, śnieżki i bałwany. Zabawa była fantastyczna, o czym świadczą nadesłane przez uczniów klasy pierwszej zdjęcia.

więcej >>>

 03 grudnia 2020 r.                     Andrzejki on-line
W klasie 2 oraz 3 odbyły się Andrzejki on - line. Niestety, obecna sytuacja epidemiczna nie pozwoliła na inną formę zabawy. Uczniowie poznali historię dnia Św.Andrzeja, następnie mogli odkryć imiona swoich przyszłych sympatii oraz "zjeść" internetowe ciasteczko z wróżbą. Na dzieci czekały także zabawy z wirtualnymi zapałkami oraz ulubionymi kolorami, a także szaleńcza pogoń za wiedźmą oraz kotkiem.

więcej >>>

 01 grudnia 2020 r.                     Andrzejki w kl.1

Andrzejki to wyjątkowy dzień. Wtedy to zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam przyszłość. W dniu wczorajszym domy naszych Pierwszaków zamieniły się w „Sale Przepowiedni". Czuć było zapach wosku i odpowiednią magiczną atmosferę.  Katalog wróżb był bardzo bogaty.

więcej >>>

 28 listopada 2020 r.               Ferie zimowe w innym terminie
 28 listopada 2020 r.                       Nauczanie zdalne
 28 listopada 2020 r.        Zaproszenie do udziału w konkursie ekologicznym
 25 listopada 2020 r.                   Dzień Pluszowego Misia
25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia. Mało kto wie, jaka jest historia tego dnia. Uczniowie klasy 3 poznali ją na zajęciach zdalnych. Dowiedzieli się także ile jest różnych gatunków niedźwiedzi na świecie. Na końcu mali odkrywcy ćwiczyli swoje umiejętności kodowania i stworzyli piękne misie w generatorach.

więcej >>>

 11 listopada 2020 r.                Narodowe Święto Niepodległości
Obecnie działamy w zupełnie innych warunkach, niż zwykle, ale nie zapomnieliśmy o świętowaniu Narodowego Dnia Niepodległości.

więcej >>>

 08 listopada 2020 r.                    Dzień Patrona 2020
Każdego roku 15 listopada obchodzimy Dzień Patrona. W tym roku przypada 25-lecie nadania szkole imienia H.Sienkiewicza. Niestety w obecnej sytuacji uczciliśmy ten dzień troszeczkę inaczej. Zaprosiliśmy wszystkich uczniów do spotkania z Patronem podczas udziału w zdalnych konkursach.

więcej >>>

 04 listopada 2020 r.                     Komunikat dla Rodziców

Informujemy, że uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych od 9 listopada  do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.

 02 listopada 2020 r.    Komunikat dla Rodziców z Oddziału Przedszkolnego w Strzelcach
 21 października 2020 r.                  Ważny komunikat!
Drodzy Rodzice,

Od dnia 22 do 30 października 2020 r. w szkole i w oddziałach przedszkolnych odbywa się nauczanie zdalne. Wszelkie dokładne informacje będą zamieszczone w Librusie.

 21 października 2020 r.                  Ważny komunikat!
Informujemy, że sekretariat szkoły do dnia 30 października 2020 r. pracuje w trybie zdalnym. Wszystkie sprawy prosimy kierować na adres e-mail:

sekretariat@spstrzelce.dlaedu.pl

 20 października 2020 r.                  Ważny komunikat!

Drodzy Rodzice,

w związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem w naszej szkole, dyrektor szkoły zarządzeniem dzień 21.10.2020 r. (środa) dodaje do dodatkowych dni wolnych od zajęć edukacyjnych. W tym dniu nie odbywają się lekcje w szkole, zajęcia w Oddziale Przedszkolnym w Ratajach i Strzelcach oraz w szkole nie będzie zajęć opiekuńczych.

O wszelkich zmianach sytuacji będziemy informować Państwa na bieżąco.

                                                                            Z wyrazami szacunku

                                                                                   Marta Gryl

 

 18 października 2020 r.                  Arcymistrz Mnożenia
W ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia organizatorzy przygotowali dla chętnych uczniów internetowy konkurs matematyczno-logiczny Arcymistrz Mnożenia. Konkurs rozgrywany był w 5 kategoriach. Uczniowie naszej szkoły również uczestniczyli w tym konkursie.

więcej >>>

 03 października 2020 r.                        Rajd na Gontyniec
W sobotę, 3 października br. uczniowie klasy VII wraz ze swoimi rodzicami i wychowawczynią Dorotą Szymańską wyruszyli na Gontyniec - najwyższe wzniesienie północnej Wielkopolski.  Po długim spacerze w ostoi „Pod dębami”  czekała na wszystkich kiełbaska z grilla i przepyszne babeczki. Tego dnia dopisało wszystko - wyborne towarzystwo, wspaniała pogoda i wyśmienite humory. Imprezę zorganizowali rodzice uczniów klasy 7.

więcej >>>

 02 października 2020 r.                 World  Multiplication Table Day
02 października 2020 r. odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To już była 10. edycja tej akcji, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. W tym dniu przypominamy sobie tabliczkę mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

więcej >>>

 30 września 2020 r.                    Spotkanie z pedagogiem
Na jednej z lekcji wychowawczej uczniowie klasy IV spotkali się z pedagogiem szkolnym Aleksandrą Witczuk, która pokazała różne techniki uczenia się. Uświadomiła dzieciom, jak ważne jest  słuchanie i obserwacja. Pokazała również, jak zaplanować swój dzień by po przyjściu ze szkoły był czas na odpoczynek, odrabianie lekcji i nauk.

więcej >>>

 30 września 2020 r.                         Dzień Chłopaka

30 września obchodziliśmy  Dzień Chłopaka. Dziewczęta z poszczególnych nie zapomniały o swoich kolegach. Były życzenia i drobne upominki.

więcej >>>

 

 28 września 2020 r.                   Europejski Dzień Języków Obcych

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Z okazji Dnia Języków organizowane są w całej Europie liczne i różnorodne wydarzenia. Jest już tradycją, że nasza szkoła również celebruje to święto. Cala społeczność szkolna na lekcjach języka angielskiego i  niemieckiego brała udział w różnych zabawach, quizach językowych na platformie Kahoot i grach interaktywnych.

więcej >>>

 28 września 2020 r.                        Noc Zawodowców

 

2 października 2020 r. o godz. 17.00 rusza III edycja Nocy Zawodowców,
tym razem on-line.
 

W czwartek udostępniony zostanie link do wydarzenia. 2 października już od godziny 16.45 będzie aktywny. Wystarczy, że klikniesz w niego lub skopiujesz i wkleisz do swojej przeglądarki.

 

Już teraz możesz zapisać się na testy samooceny on-line. Kliknij poniższy link.

Uczniu klasy VIII - Zapisz się na test samooceny on-line dla uczniów szkół podstawowych

 

Program imprezy

 

Przeprowadzony również zostanie konkurs z nagrodami. Uczestnicy muszą odpowiedzieć na 17 pytań jednokrotnego wyboru o charakterze zawodoznawczym. Uczniowie kończą grę we własnym tempie, przeglądając pytania i odpowiedzi na swoich urządzeniach. Maksymalny czas na udzielenie wszystkich odpowiedzi w konkursie to 10 minut.

 

Aby wziąć udział w konkursie należy dostarczyć wypełnioną zgodę na udział w konkursie „Zostań Zawodowcem” – dokument dostępny u p. M.Adamowskiej do dnia 30.09.2020 r.

 
 21-25 września 2020 r.                Sprzątanie Świata 2020

Tegoroczna Akcja Sprzątania Świata niewątpliwie różniła się od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, uczniowie nie zapomnieli, że Ziemia to nasz wspólny dom.

więcej >>>

 21 września 2020 r.                Nauka zasad ruchu drogowego
Bezpieczeństwo uczniów jest jednym z głównych zadań naszej szkoły, dlatego od najmłodszych lat uczymy prawidłowych zachowań na drodze. W minionym tygodniu uczniowie klasy I uczestniczyli w cyklu zajęć zatytułowanych „ Pierwszaki na drodze”.

więcej >>>

 15 września 2020 r.                Międzynarodowy Dzień Kropki
15 września uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Kropki, czyli globalnym święcie kreatywności, odwagi i zabawy. A wszystko zaczęło się od książki Petera H. Reynoldsa pt. "The Dot".

więcej >>>

 08 września 2020 r.                Dzień Dobrej Wiadomości
Dzisiejszy dzień w szkole przebiegał pod hasłem dobrej wiadomości. Można było napisać coś miłego na tablicy, zabrać karteczkę motywatorkę. Były też niespodzianki w klasach: dobra wiadomość dla ciebie to..... i tu uczniowie losowali karteczki. Mamy nadzieję, że dobry nastój i "dobrą wiadomość" dzieci zabrały do swoich domów.

więcej >>>

 04 września 2020 r.                    Narodowe Czytanie

Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczne Narodowe Czytanie było realizowane w jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Zachęcam Państwa do zorganizowania lektury Balladyny według Państwa własnej inwencji i pomysłowości, również z wykorzystaniem tradycyjnych, a zwłaszcza nowoczesnych narzędzi komunikacji.

Słowa te skierował do narodu Prezydent RP Andrzej Duda, zachęcając tym samym, aby wziąć udział kolejny raz w akcji Narodowe Czytanie.

więcej >>>

 02 września 2020 r.                Oferta ubezpieczenia dla dzieci
W roku szkolnym 2020/2021 propozycję ubezpieczenia dla dzieci przedstawiła AVIVA. Niezbędne informacje znajdują się poniższych dokumentach.

informacje o ubezpieczeniu 1 >>>

informacje o ubezpieczeniu 2 >>>

zakres ubezpieczeniu >>>

warunki ubezpieczenia >>>

deklaracja >>>

 01 września 2020 r.                     Pasowanie na ucznia

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom" - tymi słowami dzieci z pierwszej klasy uroczyście zadeklarowały swoją przynależność do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Strzelcach.

więcej >>>

 27 sierpnia 2020 r.                           Wywiadówki
 27 sierpnia 2020 r.                Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
 

dowozy A                    dowozy B

W autobusie szkolnym uczeń ma obowiązek zakrywania ust i nosa.

 
Na terenie szkoły uczniowie kl.IV-VIII zobowiązani są stosować środki ochrony osobistej zasłaniające nos i usta na korytarzu szkolnym i w toaletach, gdzie trudno zachować dystans społeczny.
 
 29 lipca 2020 r.                   Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminów

Uwaga!
Dnia 31.07.2020  uczniowie klasy ósmej mogą odbierać zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty w godz.9.30-11.00 w sekretariacie szkoły. Prosimy by na teren szkoły wchodzić w maseczkach.

 26 czerwca 2020 r.            Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
26 czerwca 2020 r. zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020. Dbając o bezpieczeństwo całej społeczności szkolnej w czasie epidemicznym oraz respektując rekomendacje GIS  w tym roku szkolnym nie odbyły się tradycyjne grupowe spotkania wychowawców z dziećmi.

więcej >>>

 

.