.

    Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych

 23 stycznia 2020 r.                        Wywiadówki
kl.I - godz. 17.00 s. 16
kl.II - "drzwi otwarte" od godz. 15.00 do 16.00  s. 9
kl.III - godz. 17.00 s. 15
kl.IV - "drzwi otwarte" od godz. 16.30 do 17.30  s. 24
kl.V - godz. 17.00 s. 14
kl.VI - godz. 16.15 s. 15
kl.VIIa - "drzwi otwarte" od godz. 16.00 do 17.00  s. 18
kl.VIIb - godz. 16.30 s. 19
kl.VIII - godz. 17.00 s. 17
 12 stycznia 2020 r.       28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

12 stycznia 2020 r. odbył się 28. Finał WOŚP. W tym roku Orkiestra zagrała na dziecięcą medycynę zabiegową. W całej Polsce i na świecie wolontariusze zbierali fundusze z charakterystycznymi puszkami i naklejkami w kształcie serca.

  >>> spotkanie z policjantem

  >>> dyskoteka

   >>> licytacja

  >>> finał

  28 grudnia 2019 r.              Konkurs Pięknego Czytania dla kl.I-III
W naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla kl.I-III, którego motywem przewodnim były biedronkowe słodziaki.

więcej >>>

  27 grudnia 2019 r.                        Misyjni kolędnicy
Akcja Małych Kolędników Misyjnych to forma pomocy dzieciom z krajów misyjnych, wobec której uczniowie Szkoły Podstawowej im H. Sienkiewicza w Strzelcach od wielu lat nie są obojętni.

więcej >>>

 19 grudnia 2019 r.                         Wigilie klasowe

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas, z którym wiąże się wiele zwyczajów. W ostatnim tygodniu wszystkie klasy uczestniczyły w Wigiliach klasowych.

więcej >>>

 19 grudnia 2019 r.                            Jasełka
Boże Narodzenie to czas, w którym odkrywamy na nowo radość świętowania z narodzin Chrystusa, który przyniósł pokój i zbawienie. Z tej okazji od XIII wieku spopularyzowano przedstawienie o Jego narodzinach zwane :"Jasełkami". W naszej szkole także corocznie odbywają się takie przedstawienia.

więcej >>>

 19 grudnia 2019 r.              „Der schönste Weihnachtsschmuck”
Po raz trzeci w naszej szkole odbył się konkurs na najlepsze prace związane z tradycjami bożonarodzeniowymi przejętymi od Niemców.

więcej >>>

 12 grudnia 2019 r.    WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE "KOLĘDOWO-PIERNIKOWO"

W Szkole Podstawowej w Strzelcach już po raz czwarty zorganizowano Rodzinne Warsztaty Bożonarodzeniowe „Kolędowo-Piernikowo”.

więcej >>>

 08 grudnia 2019 r.                               Srebro dla Amelki
Dnia, 8 grudnia 2019 r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Chodzieży odbyły się MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W PŁYWANIU.

więcej >>>

 06 grudnia 2019 r.                                Nocka w szkole
6 grudnia 2019 r. nasze szkolne mury tętniły śmiechem jeszcze długo po zakończeniu szkolnych zajęć. Tego dnia bowiem uczniowie klasy VI postanowili nocować w szkole. Wspólna zabawa rozpoczęła się o godzinie 18.00. Każdy uczestnik przybył do szkoły wyposażony w śpiwór, materac, niezbędny prowiant i w dużą porcję dobrego humoru.

więcej >>>

 06 grudnia 2019 r.                             Spotkanie z Mikołajem
MIKOŁAJKI w naszej szkole były dniem pełnym niespodzianek. Rada Rodziców w roli posłańców św. Mikołaja obdarowała dzieci pyszną czekoladą. Serdecznie dziękujemy.

więcej >>>

 04 grudnia 2019 r.                              Mikołajkowe wyścigi rzędów
Z okazji zbliżających się Mikołajek najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klasy: I, II i III uczestniczyli w sportowej zabawie pod hasłem „ Mikołajkowe wyścigi rzędów na wesoło”.

więcej >>>

 03 grudnia 2019 r.                         Gminny Konkurs Matematyczny w Stróżewie
Po raz kolejny 3 grudnia 2019 roku w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Stróżewie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „Mikołajkowe Potyczki z Królową Nauk”.

więcej >>>

 29 listopada 2019 r.        Z wizytą w Bibliotece Miejskiej i w Banku Spółdzielczym w Chodzieży
W dniu 29.11.2020 r. uczniowie klas I – III odwiedzili Bibliotekę Miejską w Chodzieży, gdzie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej: „Tradycje i Zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia”.

więcej >>>

 29 listopada 2019 r.                                   Andrzejki
 ubiegły piątek uczniowie klas 1 – 3 bawili się na szkolnych andrzejkach. Dzieci mogły wywróżyć imiona swoich przyszłych sympatii przy pomocy wielkiego serca z wypisanymi imionami.

więcej >>>

 28 listopada 2019 r.                    "Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie"
Tegoroczny konkurs „Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie” został rozstrzygnięty. W tym roku szkolnym udało nam się zebrać 1135 kg kasztanów, które posłużą jako pokarm dla zwierząt leśnych w czasie zimy.

więcej >>>

 27 listopada 2019 r.                          Wycieczka klasy III do Poznania
27 listopada 2019 r. klasa III wraz ze swoimi najbliższymi (mamą, tatą, babcią) i wychowawczynią D. Szymańską wybrała się do Parku Trampolin w Poznaniu. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. 

więcej >>>

 26 listopada 2019 r.                               Kiermasz świąteczny
Zapraszamy do szkoły na Świąteczny Kiermasz Charytatywny na rzecz Patrycji, która wymaga ciągłej rehabilitacji w związku z chorobami z jakim zmaga się od urodzenia. Patrycja jest naszą absolwentką i podopieczną Fundacji Zdążyć z Pomocą.

więcej >>>

 26 listopada 2019 r.                                  Ważna lekcja
26 października w naszej szkole odbyły się spotkania młodzieży klas VII i VIII z nadkomisarz Elżbietą Żulewską profilaktykiem chodzieskiej Policji, na których podejmowane były bardzo ważne tematy z obszarów bezpieczeństwa.

więcej >>>

 22 listopada 2019 r.                                   Las w słoiku
22 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczno-edukacyjne "Las w słoiku".

więcej >>>

 21 listopada 2019 r.                                    Góra Grosza
Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet o nominałach od 1 grosza  do 5 groszy.  Jest ona organizowana przez Fundację TOWARZYSTWA  NASZ DOM, a jej popularna nazwa nosi nazwę " Góra Grosza." 

więcej >>>

 21 listopada 2019 r.                         Czym skorupka za młodu nasiąknie...
Ochrona środowiska w dzisiejszych czasach to konieczność działań tu i teraz, działań podejmowanych przez każdego z nas na co dzień. Przedstawicielka firmy Eneris z Piły przeprowadziła z klasami VII - VIII warsztaty dotyczące segregacji odpadów.

więcej >>>

 17 listopada 2019 r.                             Pomagamy pieskom
W szkole ogłoszono zbiórkę koców, mat (bez pierza), ręczników, karmy dla psów i wszystkiego tego co mogłoby się przydać w miejscu, gdzie pieski czekają na nowych właścicieli - w schronisku.

więcej >>>

 15 listopada 2019 r.                                Dzień Patrona

15 listopada to dzień, w którym wspominamy naszego patrona - Henryka Sienkiewicza.

więcej >>>

 11 listopada 2019         Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Chodzieży
Delegacja naszej  szkoły uczestniczyła w uroczystych obchodach z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

więcej >>>

 9 listopada 2019              Otwarte Zawody Pływackie
W sobotę 9 listopada br. na chodzieskiej pływalni odbyły się Otwarte Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych, Średnich i Zawodników Master z okazji Rocznicy 45-lecia Pływalni Delfin w Chodzieży. W zawodach brali udział zawodnicy z całej Polski i oczywiście nasze szkolne pływaczki: Amelia Hajduk i Lena Sieradzka.

więcej >>>

 8 listopada 2019                    „Szkoła do hymnu”

8 listopada  nasza szkoła wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Uczniowie i nauczyciele w piątek wspólnie, o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Akcja  ta była kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której również uczestniczyliśmy.

więcej >>>

 8 listopada 2019                    Śniadanie daje moc
8 listopada przypada coroczne święto – Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Z tej okazji uczniowie klasy III i VI postanowili włączyli się do tej ważnej dla naszego zdrowia akcji. Dzieci zorganizowały w klasach dzień zdrowego śniadania.

więcej >>>

 7 listopada 2019             Apel Poległych na Wzgórzach Morzewskich
7 listopada  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w  obchody 80 rocznicy masowej zbrodni dokonanej przez oddziały hitlerowskie w  1939 roku  na Wzgórzach Morzewskich.

więcej >>>

 7 listopada 2019             Narodowe Święto Niepodległości

Coroczne obchody 11 listopada to z jednej strony czas zadumy i refleksji nad wydarzeniami z przeszłości, z drugiej dzień radości ze zwycięstwa i odzyskania własnego państwa. W tym roku uroczystą akademię z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowali uczniowie kl. IV-VII pod opieką p. M.Marszałek.

więcej >>>

7 listopada 2019                  Lekcja z ratownikiem
W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 1, 2 i 3 mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji z ratownikiem. Ów ratownik –pan Jakub, tata naszej koleżanki Maliny, pokazał nam jakie sprzęty zawarte są w karetce pogotowia, mogliśmy wejść do środka, dotknąć ich i zapytać do czego służą. Poza tym usłyszeliśmy kilka przygód z pracy pana Jakuba. Na koniec ratowaliśmy nasze koleżanki na noszach.

 więcej >>>

 6 listopada 2019               Pysznie, zdrowo, kolorowo!
Uczniowie klasy 3 doskonale wiedzą, jak potrzebne i ważne jest zdrowe odżywianie. Aby to udowodnić sami przygotowali przepyszne, zdrowe, kolorowe sałatki owocowe i warzywne.

więcej >>>

 5 listopada 2019                 III Gminny Konkurs Ekologiczny
5 listopada w Szkole Podstawowej w Zacharzynie odbył się III Gminny Konkurs Ekologiczny „Segreguj z nami, walcz z odpadami”.

więcej >>>

 4 listopada 2019                 Zaproszenie dla Rodziców
 Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile zaprasza Rodziców do wzięcia udziału w warsztatach "Rodzicielskie ABC".

więcej >>>

 

 30 października 2019 r.                    W Wielkopolskim Parku Narodowym
30 października uczniowie klas IV-VII ze szkolnych ławek przenieśli się do Leśnej Szkoły w Jeziorach w Wielkopolskim Parku Narodowym. Była to nietypowa lekcja przyrody i ekologii, podczas której dzieci zdobyły nie tylko wiedzę ale mogły dotknąć, zobaczyć, poczuć to co jest najbliżej nich a jednak niedostrzegalne.

więcej >>>

 25 października 2019 r.                            Zawody pływackie
Dnia 24 października br. na chodzieskim basenie odbyły się Otwarte Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży o Puchar Przewodniczącego Wlkp. Zrzeszenia LZS. Przeszło 200 młodych pływaków reprezentujących powiaty: złotowski, wolsztyński, wągrowiecki oraz chodzieski rywalizowało w zawodach indywidualnych i sztafetowych.

więcej >>>

 25 października 2019 r.                         Profilaktyka raka piersi

Październik jest miesiącem świadomości raka piersi. Z tej okazji Panie ze Stowarzyszenia Chodzieskich Amazonek "Różowa Wstążeczka" przeprowadziły dla dziewcząt klas VII i VIII pogadankę z instruktarzem uświadamiającą, jak zapobiegać występowaniu nowotworu piersi oraz jak ważne jest wykonywanie samokontroli.

więcej >>>

 24 października 2019 r.                         Pasowanie uczniów kl.1
24 października odbyło się pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im H. Sienkiewicza w Strzelcach.

więcej >>>

 23 października 2019 r.                         CODE WEEK 2019

W dwóch poprzednich tygodniach uczniowie klasy 2 brali udział w CODE WEEK 2019, europejskiej inicjatywie mającej na celu naukę programowania przez najmłodszych. To były bardzo intensywne, kreatywne, pouczające i pełne zabawy dni. Wszyscy dobrze się bawili na zajęciach. Dzieciom udało się wykonać wszystkie dziesięć zadań jakie zostały postawione im przez organizatorów. Teraz z niecierpliwością czekamy na podsumowanie akcji.

więcej >>>

 16 października 2019 r.                              Bijemy rekord
16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji Szkoła Podstawowa w Strzelcach już po raz drugi włączyła się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób.

więcej >>>

 14 października 2019 r.                      Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej

Szkoła Podstawowa im. H.Sienkiewicza ma własną salę gimnastyczną. Uroczystość otwarcia sali uświetniły występy taneczno-ginmastyczno-kabaretowe oraz wokalne

więcej >>>

 04 października 2019 r.                            Noc Zawodowców 2019
4 października w godzinach wieczornych młodzież Szkoły Podstawowej im. H.Sienkiewicza w Strzelcach, pod opieką pani Marty Gryl wzięła udział w Nocy Zawodowców.

więcej >>>

 04 października 2019 r.                         9th World Multiplication Table Day

04 października 2019 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji edukacyjnej w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.

więcej >>>

  01 października 2019 r.                         Dzień Chłopca w kl.1-3
Z okazji Dnia Chłopca młodzi mężczyźni z klas 1 – 3 zmierzyli się w wielu ciekawych konkurencjach.

więcej >>>

 30 września 2019 r.                           Klasa szósta na bowlingu
Uczennice klasy szóstej wraz z wychowawczynią D. Szymańską tegoroczny Dzień Chłopaka postanowiły uczcić w szczególny sposób zapraszając swoich chłopców z okazji ich święta na bowling do Hotelu Nestor w Podaninie.

więcej >>>

 30 września 2019 r.                          Klasy I-III w Alpakolandzie
Dnia 30.09.2019 r. uczniowie klas I – III pojechali na wycieczkę do Alpakolandu w Klotyldzinie. Tam dzieci poznały środowisko i warunki życia alpaków.

więcej >>>

 26 września 2019 r.                          Kibicujemy naszym siatkarzom!
W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły przyszli ubrani w biało – czerwone barwy, chcąc w ten sposób pomóc naszym wspaniałym siatkarzom w walce o podium. Idea narodziła się spontanicznie i wszyscy bardzo chętnie się do niej dołączyli.

więcej >>>

 2 września 2019 r.                                Sprzątanie Świata
W ramach sprzątania świata w naszej szkole na uczniów czekało sporo wyzwań. Odwiedziła nas Pani Małgorzata Radke, która opowiedziała przedszkolakom i uczniom z klas 1-3 bajkę o tym, w jaki sposób segregować śmieci.

więcej >>>

 23 września 2019 r.                            Szkolne Biegi Przełajowe
23 września odbyły się Szkolne Biegi Przełajowe.

więcej >>>

 23 września 2019 r.                                 Czwartki Lekkoatletyczne
18.09.2019 r. rozpoczęła się runda jesienna Czwartków Lekkoatletycznych.

więcej >>>

 21 września 2019 r.                                    Pamięci pomordowanym
Wrzesień 1939 r. dla 7 mieszkańców Zacharzyna i okolicznych miejscowości zakończył się bestialskim mordem dokonanym przez hitlerowców.

więcej >>>

 20 września 2019 r.                                  O bezpieczeństwie w kl.I
Jak co roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży uczestniczą w spotkaniach z uczniami klas pierwszych szkół podstawowych, na których omawiają najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego i używania elementów odblaskowych w drodze do i ze szkoły.

więcej >>>

 17 września 2019 r.                          "Matematyka z klasą. Ile matematyki jest wokół nas?"

Czy samodzielna praca daje takie same rezultaty jak zespołowa? Czego możemy się nauczyć współpracując? Co sprzyja dobrej współpracy i prowadzi do sukcesu? Na te i inne pytania przez dwa kolejne dni uczniowie klasy 3 próbowali odpowiedzieć na zajęciach prowadzonych przez panią D. Szymańską w ramach programu „Matematyka z klasą. Ile matematyki jest wokół nas?”.

więcej >>>

 06 września 2019 r.                                         Narodowe Czytanie
Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie. W naszej szkole 6 września  czytaliśmy "Sachem" H.Sienkiewicza.

więcej >>>

 02 września 2019 r.                                Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbyło się 2 września 2019 r. o godz. 8.00. Cała społeczność szkolna zgromadziła się na placu przed szkołą.

więcej >>>

 26 czerwca 2019 r.                                        Rozpoczęcie wakacji
To już wakacje! Uczniowie klasy 1 wraz z wychowawcą oraz liczną grupą rodziców spędzili wspólnie czas na niesamowitej farmie alpaków w Klotyldzinie.

więcej >>>

 19 czerwca 2019 r.                                Zakończenie nauki w szkole podstawowej
Uczniowie kl.8a i kl.8b w środę 19 czerwca 2019 roku zakończyli naukę w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Strzelcach i stali się jej absolwentami.

więcej >>>

 19 czerwca 2019 r.                          Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. W tym dniu nastąpiło również przekazanie władzy nowemu Samorządowi Uczniowskiemu. Następnie wicedyrektor szkoły Marta Gryl podsumowała całoroczne zmagania oraz sukcesy uczniów.

więcej >>>

.