.

    Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych

 26 czerwca 2020 r.            Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
26 czerwca 2020 r. zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020. Dbając o bezpieczeństwo całej społeczności szkolnej w czasie epidemicznym oraz respektując rekomendacje GIS  w tym roku szkolnym nie odbyły się tradycyjne grupowe spotkania wychowawców z dziećmi.

więcej >>>

 25 czerwca 2020 r.     SKO Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu "SKO w SGB"

Koniec roku to podsumowanie udziału naszej szkoły w całorocznym Ogólnopolskim Konkursie "SKO w SGB". W tym roku ponownie udało nam się zostać jego laureatem. Na tak dobry wynik złożyły się: systematyczne oszczędzanie uczniów, liczne konkursy, wystawy  na temat oszczędzania oraz  dodatkowe punkty za kronikę SKO i prezentację multimedialną.

więcej >>>

 23 czerwca 2020 r.                  Mistrzowie Ligi Matematycznej

Od września do maja 2020 r. w naszej szkole trwały konkursy matematyczne: dla kl.IV-VI  – Mała Liga Matematyczna oraz dla kl. VII-VIII Liga Matematyczna. Zainteresowani uczniowie mogli rozwiązywać zadania matematyczne a rozwiązania posyłać do opiekuna konkursu.

więcej >>>

 23 czerwca 2020 r.                        Podziękowanie
 17 czerwca 2020 r.                          Informacja

W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego 2019/2020 chcemy przekazać kilka informacji organizacyjnych. Dbając o bezpieczeństwo całej społeczności szkolnej w czasie epidemicznym oraz respektując rekomendacje GIS  w tym roku szkolnym nie odbędą się grupowe spotkania wychowawców z dziećmi.

Zaświadczenia dla dzieci z Oddziałów Przedszkolnych oraz świadectwa dla uczniów kl. 1- 8 będą wydawane zgodnie z poniższym harmonogramem:

więcej >>>

16-18 czerwca 2020 r.                   Egzamin ósmoklasisty 2020

Egzamin ósmoklasisty to pierwszy poważny sprawdzian dla uczniów szkół podstawowych. W tym roku odbywa się on w nietypowym terminie – dopiero  w dniach 16 - 18 czerwca oraz przeprowadzany jest w reżimie sanitarnym.

więcej >>>

09 czerwca 2020 r.                       Informacje

Informujemy o tym, że czwartek  11.06.2020 r. /Boże Ciało/  oraz piątek 12.06.2020 r. są dniami wolnymi od zajęć edukacyjnych. W tych dniach zdalne nauczanie nie odbywa się.

 

Od wtorku 16.06.2020 r. do czwartku 18.06.2020 r. włącznie odbywać się będą w szkole egzaminy ósmoklasisty. Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych dla uczniów z klas 1-7 , zdalne nauczanie w tych dniach również nie będzie się odbywać.

06 czerwca 2020 r.                      Kształcenie na odległość
Do 26 czerwca br. MEN przedłużyło przerwę w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie nadal odbywała się na odległość.
31 maja 2020 r.                           Dzień Dziecka

Drogie Dzieci,

z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka życzę Wam szczęśliwego dzieciństwa, pomysłowych i bezpiecznych zabaw, radości z odkrywania świata. Niech  uśmiech  promienieje  na  Waszych  twarzach  codziennie  i  niech  nigdy nie opuszcza Was dziecięca ciekawość. Pragnę  życzyć  Wam  świata  pełnego  kolorów,  szczęścia i beztroski, wspaniałych przygód oraz wielu prawdziwych i wiernych przyjaciół.

                                       Dyrektor Szkoły

                                         Elżbieta Grzelaczyk

życzenia dla dzieci od Grona Pedagogicznego  więcej >>>
 
29 maja 2020 r.       Harmonogram i zasady udzielania konsultacji dla uczniów kl.I-VIII

Od 1 czerwca br. uczniowie klas I-VIII mają możliwość korzystania z konsultacji na terenie szkoły (ze wszystkich przedmiotów).

Jeśli konsultacje online są  niewystarczające a uczeń chce poprawić ocenę, czy uzyskać wyjaśnienie na temat niezrozumiałych treści, to sprawdza na stronie szkoły informacje dot. konsultacji - harmonogram oraz zapoznaje się ze wszystkimi procedurami bezpieczeństwa dot. organizacji konsultacji.

procedury bezpieczeństwa - organizacja konsultacji w szkole                

.

harmonogram

.
26 maja 2020 r.                        Dzień Matki
Pierwszą i najważniejszą osobą w życiu każdego dziecka jest Mama. Dzisiaj każda Mama zasypana zostanie milionem pocałunków, tysiącem uśmiechów, setką miłych słów, dziesiątkami radosnych i wdzięcznych spojrzeń dziecka.Samych słonecznych dni Kochane Mamy!

więcej >>>

25 maja 2020 r.                   Kształcenie na odległość
Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 14 maja 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 do 7 czerwca br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka nadal będzie się odbywać na odległość.
06 maja 2020 r.                        Zdalna Szkoła
Gmina Chodzież zakupiła 22 laptopy do zdalnej nauki w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

więcej >>>

04 maja 2020 r.              Wójt Gminy Chodzież informuje

W związku z decyzjami rządu dotyczącymi możliwości otwarcia żłobków, przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, Wójt Gminy Chodzież informuje, że prowadzone w  gminie przedszkola i oddziały przedszkolne  od  6 maja br. nadal pozostaną zamknięte.

 

więcej >>>

 29 kwietnia 2020 r.                  Podsumowanie konkursu SKO
29.04. 2020 r. Szkolna Kasa Oszczędności podsumowała całoroczny Konkurs na najsystematyczniej oszczędzającą klasę i na najsystematyczniej oszczędzającego ucznia. 

więcej >>>

 27 kwietnia 2020 r.             Zdalny konkurs "Bankowe łamigłówki"

Dla naszych milusińskich Szkolna Kasa Oszczędności przygotowała  konkurs "Bankowe łamigłówki". Uczniowie otrzymali do rozwiązania rebusy, krzyżówkę oraz zadanie matematyczne. Rozwiązania musieli przesłać do opiekuna SKO.

więcej >>>

 24 kwietnia 2020 r.                     Nauka zdalna
Informujemy, że działalność szkół zostaje zawieszona na kolejny miesiąc – do 24 maja br. W tym czasie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe mają kontynuować kształcenie zdalne, podobnie jak to robiły do tej pory.
 24 kwietnia 2020 r.                   Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.

 24 kwietnia 2020 r.          Zdalny konkurs "Historia pieniądza i pojęcia bankowe"
W związku z epidemią COVID-19 postanowiliśmy przeprowadzić konkurs online z historii pieniądza i pojęć bankowych. Uczniowie otrzymali zakres materiału w postaci prezentacji. Mieli kilka dni na przyswojenie tematu. Za pomocą portalu Quizizz  zostały przygotowane przez opiekuna SKO pytania.

więcej >>>

 23 kwietnia 2020 r.                   Porady psychologiczne

Informujemy, że od 1 kwietnia 2020 rozpoczęła swoją działalność Poradnia dla Dzieci i Młodzieży w Obornikach. Oferuje ona bezpłatną pomoc psychologa, psychoterapeuty, terapeuty środowiskowego. Ze względu na sytuację epidemiologiczna obecnie pracuje online i telefonicznie.

więcej >>>

 21 kwietnia 2020 r.           Konkurs "Recykling - Skarbonka SKO"
W związku z Dniem Ziemi, Szkolna Kasa Oszczędności postanowiła  zwrócić uwagę uczniom, jak ważna jest segregacja śmieci. Uświadomić im, że z niepotrzebnych już rzeczy można wykonać nowe.

więcej >>>

 17 kwietnia 2020 r.      Zdalny Konkurs na plakat reklamujący SKO i Bank Spółdzielczy
17 kwietnia Szkolna Kasa Oszczędności ogłosiła Konkurs reklamujący SKO i Bank Spółdzielczy.

więcej >>>

 15 kwietnia 2020 r.  Zdalny Konkurs na rymowankę lub wierszyk o SKO i Banku Spółdzielczym
Konkurs ogłoszono 15 kwietnia 2020r. Polegał na napisaniu rymowanki lub wierszyka reklamującego oszczędzanie w SKO i Banku Spółdzielczym.

więcej >>>

 10 kwietnia 2020 r.                      Informacja MEN
Informujemy, że kształcenie na odległość w szkołach i placówkach oświatowych jest przedłużone do 26 kwietnia 2020 r.
 08 kwietnia 2020 r.                      Informacja MEN
Od 09.04.2020 do 14.04.2020 trwa w szkołach wiosenna przerwa świąteczna.
 03 kwietnia 2020 r.              Zdalny Konkurs na Pisankę z SKO
Przed świętami  03 kwietnia Szkolna Kasa Oszczędności ogłosiła Konkurs na Pisankę z SKO. Konkurs polegał na wykonaniu pisanki (technika dowolna) z elementami związanymi z oszczędzaniem w SKO.

więcej >>>

 28 marca 2020 r.              Informacja dla rodziców i uczniów
Drogie dzieci, uczniowie i uczennice więcej >>>
 24 marca 2020 r.          Zdalne nauczanie - informacja dla rodziców i uczniów
 24 marca 2020 r.          Zdalne nauczanie - informacja dla rodziców i uczniów
 

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie!

 

Jak zapewne Wam już wiadomo szkoły, aż do Świąt Wielkanocnych, nadal będą zamknięte.

 

Od 25 marca 2020 r. zaczyna obowiązywać rozporządzenie MEN w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.  >>>

W związku z tym prowadzić będziemy zdalne nauczanie.

Wprowadzenie nauki zdalnej jest sprawą nie tylko nową, ale i trudną, wymagającą nauczenia się pewnych technik, tworzenia baz danych, organizacji nauki zdalnej. Cały czas pracujemy nad doskonaleniem zasad i form nauczania na odległość przy wykorzystaniu dostępnych narzędzi. 

 
W związku z zaistniałą sytuacja informujemy, że od środy 25.03.2020 r.:

- nauczyciele  będą realizować podstawę programową;

- treści i materiały edukacyjne dla uczniów, będą zamieszczane przez nauczycieli zgodnie z tygodniowym planem danej klasy. Jest to plan lekcji funkcjonujący podczas nauczania w szkole w obecnym półroczu.

- materiały edukacyjne wraz ze wskazówkami do pracy samodzielnej dostępne będą na szkolnej stronie internetowej  w zakładce MATERIAŁY EDUKACYJNE oraz w dzienniku elektronicznym;

- nauczyciele będą kontaktować się  z Państwem  oraz uczniami  poprzez dziennik elektroniczny, emaile lub za pomocą innych form kontaktu (np. messenger);

- nauczyciele ustalą zasady konsultacji z danego przedmiotu o czym powiadomią Państwo poprzez dziennik elektroniczny;

- sposób oceniania uczniów, monitorowania postępów uczniów oraz sposób weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów, w tym również informowania uczniów lub rodziców o postępach ucznia w nauce, a także uzyskanych przez niego ocenach opracowany przez Radę Pedagogiczną zostanie przekazany Państwu poprzez dziennik elektroniczny.

 

Jednocześnie przypominamy, że od 25.03.2020 uczniowie są zobowiązani do regularnego zapoznawania się z treściami przesyłanymi przez nauczycieli i wychowawców.

 
W przypadku gdy uczeń nie ma możliwości pracy zdalnej proszę o poinformowanie o tym wychowawcę lub dyrektora szkoły
(tel. 512 234 865 lub mail spstrzelce1@poczta.onet.pl ).
 
Dyrektor służy wsparciem i radą oraz interweniuje w razie zaobserwowanych nieprawidłowości. Dyrektor pełni dyżur w godzinach od 9.00-13.00 w "wirtualnym gabinecie dyrektora", pod numerem tel. 512 234 865.
 
Pamiętajmy wszyscy o zasadach bezpieczeństwa w sieci.
Nauczyciele postarają się, by nie przeciążać uczniów zadaniami, a rodziców nie obciążać nadmiarem dodatkowej pracy.
W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z dyrektorem lub wychowawcą.
 
Dyrektor Szkoły
Elżbieta Grzelaczyk
 
 11 marca 2020 r.                         Zawieszenie zajęć
Szanowni Rodzice! Od 16 marca do 25 marca 2020 szkoła zostaje zamknięta.

więcej >>>

"Drzwi otwarte" w szkole oraz wywiadówki planowane na dzień 12 marca 2020 r. zostają odwołane i odbędą się w innym terminie.

 16 marca 2020 r.                           Nauka zdalna
W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy uczniów do samodzielnej pracy w domu.

więcej >>>

 09 marca 2020 r.                         Mistrz genetyki

Na przełomie lutego i marca odbył się II Klasowy Konkurs "Mistrz genetyki" w klasie VIII. Konkurs przebiegał w II etapach.

więcej >>>

 08 marca 2020 r.                         Mali inżynierowie
Nasi uczniowie uczestniczą w projekcie edukacyjnym „Mali inżynierowie".

więcej >>>

 08 marca 2020 r.                      Uczymy dzieci programować

Klasa druga wykonała pierwsze dwa zadania z V edycji kodowania z „Uczymy Dzieci Programować”. Na początku uczniowie rozmawiali o zimowych zmaganiach zwierząt, a następnie za pomocą odpowiednich koordynatorów odkodowali zadanie w którym ukryty był karmnik dla ptaków.

więcej >>>

 08 marca 2020 r.                       Dzień Kobiet w szkole

Jak co roku o tej porze obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Tradycyjnie też odbył się występ artystyczny, przygotowany przez szkolny kabaret pod kierunkiem p. Jolanty Żukowskiej i p. Doroty Szymańskiej. Program rozpoczęto piękną piosenką oraz tańcem "Jej Portret".

więcej >>>

 05 marca 2020 r.              Drzwi otwarte dla przyszłych uczniów kl.1
05 marca 2020 roku gościliśmy w naszej szkole przyszłych uczniów kl.1 wraz z rodzicami oraz innych przyjaciół szkoły. Punktualnie o godz. 17.00 wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej gości przywitała serdecznie Dyrektor Szkoły Elżbieta Grzelaczyk.

więcej >>>

 05 marca 2020 r.              Wirusom i bakteriom mówimy NIE!
Mycie rąk jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusów, w tym koronawirusa COVID-19, o którym bardzo dużo ostatnio się mówi. 

więcej >>>

 03 marca 2020 r.              Co należy wiedzieć o koronawirusie

Mając na uwadze rekomendacje Ministerstwa Edukacji Narodowej dla przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa przekazujemy ważne informacje.

   informacja więcej >>>

   film "Co musisz wiedzieć o koronawirusie?" więcej >>>

 

24 lutego 2020 r.                  Rekrutacja rusza
Od 02 marca rozpoczynamy rekrutację do Oddziału Przedszkolnego w Ratajach, Oddziału Przedszkolnego w Strzelcach oraz do klasy I Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Strzelcach. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą.
Zarządzenie Wójta Gminy Chodzież więcej >>>
Oddziału Przedszkolnego w Ratajach więcej >>>
Oddziału Przedszkolnego w Strzelcach więcej >>>
klasy I Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Strzelcach więcej >>>
03 marca 2020 r.         Akademia kompetencji cyfrowych dla mieszkańców Gminy Chodzież

Zapraszamy do udziału w projekcie: Akademia kompetencji cyfrowych dla mieszkańców Gminy Chodzież”.

informacja więcej >>>

26 lutego 2020 r.                  Mistrz składania kostek TAO
W lutym w naszej szkole odbył się XI Szkolny Konkurs Składania Kostek TAO. Rywalizowali w nim uczniowie z kl. IV - VIII w trzech kategoriach wiekowych. Do konkursu przystąpiło 49 uczestników. Wszyscy wytrwale składali kostki o różnej skali trudności. Za prawidłowe złożenie sześciennej bryłki można było otrzymać od 1 do 11 pkt.

więcej >>>

23 lutego 2020 r.          "Widzę, słyszę, reaguję- STOP przemocy i hejtowi"

21 lutego uczniowie klas VI - VII wzięli udział w warsztatach profilaktyczno-edukacyjnych "Widzę, słyszę, reaguję - STOP przemocy i hejtowi" w Szkole Podstawowej w Oleśnicy zorganizowanych przez Stowarzyszenie SOCIUS oraz GKRPA w Chodzieży.

 

więcej >>>

21 lutego 2020 r.   A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku.

więcej >>>

 20 lutego 2020 r.                Prawa i obowiązki młodzieży
Dzisiejszy świat niesie bardzo wiele zagrożeń dla młodych ludzi. Często nie zdają sobie sprawy z tego, że niebezpieczeństwo może spotkać ich na każdym kroku, a za popełnione czyny grożą sankcje karne.

więcej >>>

 19 lutego 2020 r.                  Na lodowisku i w Trofearium
Od wielu lat tradycją naszej szkoły są coroczne wyjazdy  najmłodszych uczniów z rodzicami, dziadkami i starszym rodzeństwem na lodowisko. Tak było również i tym razem, 19 stycznia br. wychowawczynie: J. Grduszak, A. Łuczak i D. Szymańska wraz ze swoimi wychowankami z kl. I, II i III wybrali się na lodowisko do Aquaparku w Pile.

więcej >>>

 18 lutego 2020 r.                       "Eko Miasto"
W ramach realizacji podstawy programowej z techniki, uczniowie klasy VI przystąpili do projektu edukacyjnego Eko Miasto.

więcej >>>

 18 lutego 2020 r.                     Mali inżynierowie
W ramach projektu Uniwersytetu Dzieci w Klasie "Mali inżynierowie. Czym możemy podróżować?" uczniowie klasy IV zrealizowali pierwszy scenariusz "Dlaczego czasem lepiej w drużynie?".

więcej >>>

 14 lutego 2020 r.                       Zamiast hejtu
Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu przebiegającego pod hasłem „Działajmy razem!” w szkole przeprowadzono szereg zajęć edukacyjno-profilaktycznych z zakresu cyberprzemocy, heju oraz bezpiecznych zachowań w sieci.

więcej >>>

 14 lutego 2020 r.                     Valentine’s Day card
Z okazji Walentynek zorganizowany został  konkurs plastyczno - językowy „Valentine’s Day card”. Uczniowie wykonali kartki walentynkowe dowolną techniką, natomiast życzenia napisane były w języku angielskim. Powstało wiele ciekawych pomysłów.

więcej >>>

 14 lutego 2020 r.                        Walentynki
Walentynki (ang. Valentine’s Day) to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego. Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych.

więcej >>>

 14 lutego 2020 r.              Powiatowe Prezentacje Edukacyjne

Wybór dalszej edukacji nie jest łatwy i jest bardzo ważny. Aby ułatwić młodzieży ten wybór i aby mogła ona poznać oferty szkół ponadpodstawowych z regionu powiatu chodzieskiego, 14 lutego 2020 roku szkoły otworzą swoje drzwi dla uczniów klas ósmych.

więcej >>>

 23 stycznia 2020 r.                Dobre rady przed feriami
Na kilka dni przed zimowym wypoczynkiem w szkole przeprowadzono szereg pogadanek z zakresu bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych i nie tylko. Zajęcia przeprowadzono zarówno na lekcjach wychowawczych, jak i na spotkaniu z ratownikami pierwszej pomocy z OSP Chodzież. 

więcej >>>

 23 stycznia 2020 r.                      Niech żyje bal...
W styczniu w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. W tym roku zabawę uświetniły nam animatorki z Kulek Zuzulek.

więcej >>>

23 stycznia 2020 r.         III Gminnym Konkurs Recytatorski pt. „Zima wierszem malowana”
Uczniowie naszej szkoły 23 stycznia br. spróbowali swoich sił w recytowaniu wierszy. III Gminnym Konkurs Recytatorski pt. „Zima wierszem malowana” odbył się w Szkole Podstawowej w Oleśnicy.

więcej >>>

 21 stycznia 2020 r.               "Narkotyki i dopalacze zabijają"
Szkoleniowa rada pedagogiczna odbyła się w ramach kampanii MSWiA "Narkotyki i dopalacze zabijają". Prowadziła ją Elżbieta Żulewska.

więcej >>>

 21 stycznia 2020 r.               Nasi uczniowie zwiedzali Amazon
Firma Amazon zaprosiła uczniów naszej szkoły na zwiedzanie swoich Centrów Logistyki E-Commerce w Sadach, pod Poznaniem. Podczas 1,5 godzinnego spaceru uczniowie (kl. III, VI i VIIa) mogli zobaczyć, jak przebiega droga zamówienia złożonego w sklepie: od kliknięcia „kup teraz”, poprzez odnalezienie towaru na półce, aż po zapakowanie go do transportu.

więcej >>>

 

 17 stycznia 2020 r.     Mistrzostwa w pływaniu z okazji 75. rocznicy wyzwolenia Chodzieży
Dnia 17 stycznia 2020 roku z okazji wyzwolenia miasta Chodzieży na pływalni Delfin odbyły się Otwarte Mistrzostwa w Pływaniu dla Dzieci i Młodzieży.

więcej >>>

 16 stycznia 2020 r.     „Mój konik, czyli jak poradzić sobie z kruczkami w osiąganiu własnych celów”
Siedmioro uczniów  klasy ósmej uczęszczało od października 2019 r. do 14 stycznia 2020 roku  na zajęcia zorganizowane  przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza Poznań ( filia w Pile ) z funduszy unijnych pod nazwą KRUK pt. „Mój konik, czyli jak poradzić sobie z kruczkami w osiąganiu własnych celów”. 

więcej >>>

 16 stycznia 2020 r.       Konkurs plastyczny na "Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową"
Od wielu już lat w naszej szkole organizowany jest konkurs na "Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową".  Kartki te są selekcjonowane i przekazane wraz z życzeniami do Domu Pomocy Społecznej w Chodzieży.

więcej >>>

 12 stycznia 2020 r.         28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

12 stycznia 2020 r. odbył się 28. Finał WOŚP. W tym roku Orkiestra zagrała na dziecięcą medycynę zabiegową. W całej Polsce i na świecie wolontariusze zbierali fundusze z charakterystycznymi puszkami i naklejkami w kształcie serca.

  >>> spotkanie z policjantem

  >>> dyskoteka

   >>> licytacja

  >>> finał

  28 grudnia 2019 r.              Konkurs Pięknego Czytania dla kl.I-III
W naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla kl.I-III, którego motywem przewodnim były biedronkowe słodziaki.

więcej >>>

  27 grudnia 2019 r.                        Misyjni kolędnicy
Akcja Małych Kolędników Misyjnych to forma pomocy dzieciom z krajów misyjnych, wobec której uczniowie Szkoły Podstawowej im H. Sienkiewicza w Strzelcach od wielu lat nie są obojętni.

więcej >>>

 19 grudnia 2019 r.                         Wigilie klasowe

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas, z którym wiąże się wiele zwyczajów. W ostatnim tygodniu wszystkie klasy uczestniczyły w Wigiliach klasowych.

więcej >>>

 19 grudnia 2019 r.                            Jasełka
Boże Narodzenie to czas, w którym odkrywamy na nowo radość świętowania z narodzin Chrystusa, który przyniósł pokój i zbawienie. Z tej okazji od XIII wieku spopularyzowano przedstawienie o Jego narodzinach zwane :"Jasełkami". W naszej szkole także corocznie odbywają się takie przedstawienia.

więcej >>>

 19 grudnia 2019 r.              „Der schönste Weihnachtsschmuck”
Po raz trzeci w naszej szkole odbył się konkurs na najlepsze prace związane z tradycjami bożonarodzeniowymi przejętymi od Niemców.

więcej >>>

 12 grudnia 2019 r.    WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE "KOLĘDOWO-PIERNIKOWO"

W Szkole Podstawowej w Strzelcach już po raz czwarty zorganizowano Rodzinne Warsztaty Bożonarodzeniowe „Kolędowo-Piernikowo”.

więcej >>>

 08 grudnia 2019 r.                               Srebro dla Amelki
Dnia, 8 grudnia 2019 r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Chodzieży odbyły się MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W PŁYWANIU.

więcej >>>

 06 grudnia 2019 r.                                Nocka w szkole
6 grudnia 2019 r. nasze szkolne mury tętniły śmiechem jeszcze długo po zakończeniu szkolnych zajęć. Tego dnia bowiem uczniowie klasy VI postanowili nocować w szkole. Wspólna zabawa rozpoczęła się o godzinie 18.00. Każdy uczestnik przybył do szkoły wyposażony w śpiwór, materac, niezbędny prowiant i w dużą porcję dobrego humoru.

więcej >>>

 06 grudnia 2019 r.                             Spotkanie z Mikołajem
MIKOŁAJKI w naszej szkole były dniem pełnym niespodzianek. Rada Rodziców w roli posłańców św. Mikołaja obdarowała dzieci pyszną czekoladą. Serdecznie dziękujemy.

więcej >>>

 04 grudnia 2019 r.                              Mikołajkowe wyścigi rzędów
Z okazji zbliżających się Mikołajek najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klasy: I, II i III uczestniczyli w sportowej zabawie pod hasłem „ Mikołajkowe wyścigi rzędów na wesoło”.

więcej >>>

 03 grudnia 2019 r.                         Gminny Konkurs Matematyczny w Stróżewie
Po raz kolejny 3 grudnia 2019 roku w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Stróżewie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „Mikołajkowe Potyczki z Królową Nauk”.

więcej >>>

 29 listopada 2019 r.        Z wizytą w Bibliotece Miejskiej i w Banku Spółdzielczym w Chodzieży
W dniu 29.11.2020 r. uczniowie klas I – III odwiedzili Bibliotekę Miejską w Chodzieży, gdzie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej: „Tradycje i Zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia”.

więcej >>>

 29 listopada 2019 r.                                   Andrzejki
 ubiegły piątek uczniowie klas 1 – 3 bawili się na szkolnych andrzejkach. Dzieci mogły wywróżyć imiona swoich przyszłych sympatii przy pomocy wielkiego serca z wypisanymi imionami.

więcej >>>

 28 listopada 2019 r.                    "Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie"
Tegoroczny konkurs „Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie” został rozstrzygnięty. W tym roku szkolnym udało nam się zebrać 1135 kg kasztanów, które posłużą jako pokarm dla zwierząt leśnych w czasie zimy.

więcej >>>

 27 listopada 2019 r.                          Wycieczka klasy III do Poznania
27 listopada 2019 r. klasa III wraz ze swoimi najbliższymi (mamą, tatą, babcią) i wychowawczynią D. Szymańską wybrała się do Parku Trampolin w Poznaniu. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. 

więcej >>>

 26 listopada 2019 r.                               Kiermasz świąteczny
Zapraszamy do szkoły na Świąteczny Kiermasz Charytatywny na rzecz Patrycji, która wymaga ciągłej rehabilitacji w związku z chorobami z jakim zmaga się od urodzenia. Patrycja jest naszą absolwentką i podopieczną Fundacji Zdążyć z Pomocą.

więcej >>>

 26 listopada 2019 r.                                  Ważna lekcja
26 października w naszej szkole odbyły się spotkania młodzieży klas VII i VIII z nadkomisarz Elżbietą Żulewską profilaktykiem chodzieskiej Policji, na których podejmowane były bardzo ważne tematy z obszarów bezpieczeństwa.

więcej >>>

 22 listopada 2019 r.                                   Las w słoiku
22 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczno-edukacyjne "Las w słoiku".

więcej >>>

 21 listopada 2019 r.                                    Góra Grosza
Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet o nominałach od 1 grosza  do 5 groszy.  Jest ona organizowana przez Fundację TOWARZYSTWA  NASZ DOM, a jej popularna nazwa nosi nazwę " Góra Grosza." 

więcej >>>

 21 listopada 2019 r.                         Czym skorupka za młodu nasiąknie...
Ochrona środowiska w dzisiejszych czasach to konieczność działań tu i teraz, działań podejmowanych przez każdego z nas na co dzień. Przedstawicielka firmy Eneris z Piły przeprowadziła z klasami VII - VIII warsztaty dotyczące segregacji odpadów.

więcej >>>

 17 listopada 2019 r.                             Pomagamy pieskom
W szkole ogłoszono zbiórkę koców, mat (bez pierza), ręczników, karmy dla psów i wszystkiego tego co mogłoby się przydać w miejscu, gdzie pieski czekają na nowych właścicieli - w schronisku.

więcej >>>

 15 listopada 2019 r.                                Dzień Patrona

15 listopada to dzień, w którym wspominamy naszego patrona - Henryka Sienkiewicza.

więcej >>>

 11 listopada 2019         Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Chodzieży
Delegacja naszej  szkoły uczestniczyła w uroczystych obchodach z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

więcej >>>

 9 listopada 2019              Otwarte Zawody Pływackie
W sobotę 9 listopada br. na chodzieskiej pływalni odbyły się Otwarte Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych, Średnich i Zawodników Master z okazji Rocznicy 45-lecia Pływalni Delfin w Chodzieży. W zawodach brali udział zawodnicy z całej Polski i oczywiście nasze szkolne pływaczki: Amelia Hajduk i Lena Sieradzka.

więcej >>>

 8 listopada 2019                    „Szkoła do hymnu”

8 listopada  nasza szkoła wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Uczniowie i nauczyciele w piątek wspólnie, o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Akcja  ta była kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której również uczestniczyliśmy.

więcej >>>

 8 listopada 2019                    Śniadanie daje moc
8 listopada przypada coroczne święto – Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Z tej okazji uczniowie klasy III i VI postanowili włączyli się do tej ważnej dla naszego zdrowia akcji. Dzieci zorganizowały w klasach dzień zdrowego śniadania.

więcej >>>

 7 listopada 2019             Apel Poległych na Wzgórzach Morzewskich
7 listopada  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w  obchody 80 rocznicy masowej zbrodni dokonanej przez oddziały hitlerowskie w  1939 roku  na Wzgórzach Morzewskich.

więcej >>>

 7 listopada 2019             Narodowe Święto Niepodległości

Coroczne obchody 11 listopada to z jednej strony czas zadumy i refleksji nad wydarzeniami z przeszłości, z drugiej dzień radości ze zwycięstwa i odzyskania własnego państwa. W tym roku uroczystą akademię z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowali uczniowie kl. IV-VII pod opieką p. M.Marszałek.

więcej >>>

7 listopada 2019                  Lekcja z ratownikiem
W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 1, 2 i 3 mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji z ratownikiem. Ów ratownik –pan Jakub, tata naszej koleżanki Maliny, pokazał nam jakie sprzęty zawarte są w karetce pogotowia, mogliśmy wejść do środka, dotknąć ich i zapytać do czego służą. Poza tym usłyszeliśmy kilka przygód z pracy pana Jakuba. Na koniec ratowaliśmy nasze koleżanki na noszach.

 więcej >>>

 6 listopada 2019               Pysznie, zdrowo, kolorowo!
Uczniowie klasy 3 doskonale wiedzą, jak potrzebne i ważne jest zdrowe odżywianie. Aby to udowodnić sami przygotowali przepyszne, zdrowe, kolorowe sałatki owocowe i warzywne.

więcej >>>

 5 listopada 2019                 III Gminny Konkurs Ekologiczny
5 listopada w Szkole Podstawowej w Zacharzynie odbył się III Gminny Konkurs Ekologiczny „Segreguj z nami, walcz z odpadami”.

więcej >>>

 4 listopada 2019                 Zaproszenie dla Rodziców
 Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile zaprasza Rodziców do wzięcia udziału w warsztatach "Rodzicielskie ABC".

więcej >>>

 

 30 października 2019 r.                    W Wielkopolskim Parku Narodowym
30 października uczniowie klas IV-VII ze szkolnych ławek przenieśli się do Leśnej Szkoły w Jeziorach w Wielkopolskim Parku Narodowym. Była to nietypowa lekcja przyrody i ekologii, podczas której dzieci zdobyły nie tylko wiedzę ale mogły dotknąć, zobaczyć, poczuć to co jest najbliżej nich a jednak niedostrzegalne.

więcej >>>

 25 października 2019 r.                            Zawody pływackie
Dnia 24 października br. na chodzieskim basenie odbyły się Otwarte Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży o Puchar Przewodniczącego Wlkp. Zrzeszenia LZS. Przeszło 200 młodych pływaków reprezentujących powiaty: złotowski, wolsztyński, wągrowiecki oraz chodzieski rywalizowało w zawodach indywidualnych i sztafetowych.

więcej >>>

 25 października 2019 r.                         Profilaktyka raka piersi

Październik jest miesiącem świadomości raka piersi. Z tej okazji Panie ze Stowarzyszenia Chodzieskich Amazonek "Różowa Wstążeczka" przeprowadziły dla dziewcząt klas VII i VIII pogadankę z instruktarzem uświadamiającą, jak zapobiegać występowaniu nowotworu piersi oraz jak ważne jest wykonywanie samokontroli.

więcej >>>

 24 października 2019 r.                         Pasowanie uczniów kl.1
24 października odbyło się pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im H. Sienkiewicza w Strzelcach.

więcej >>>

 23 października 2019 r.                         CODE WEEK 2019

W dwóch poprzednich tygodniach uczniowie klasy 2 brali udział w CODE WEEK 2019, europejskiej inicjatywie mającej na celu naukę programowania przez najmłodszych. To były bardzo intensywne, kreatywne, pouczające i pełne zabawy dni. Wszyscy dobrze się bawili na zajęciach. Dzieciom udało się wykonać wszystkie dziesięć zadań jakie zostały postawione im przez organizatorów. Teraz z niecierpliwością czekamy na podsumowanie akcji.

więcej >>>

 16 października 2019 r.                              Bijemy rekord
16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji Szkoła Podstawowa w Strzelcach już po raz drugi włączyła się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób.

więcej >>>

 14 października 2019 r.                      Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej

Szkoła Podstawowa im. H.Sienkiewicza ma własną salę gimnastyczną. Uroczystość otwarcia sali uświetniły występy taneczno-ginmastyczno-kabaretowe oraz wokalne

więcej >>>

 04 października 2019 r.                            Noc Zawodowców 2019
4 października w godzinach wieczornych młodzież Szkoły Podstawowej im. H.Sienkiewicza w Strzelcach, pod opieką pani Marty Gryl wzięła udział w Nocy Zawodowców.

więcej >>>

 04 października 2019 r.                         9th World Multiplication Table Day

04 października 2019 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji edukacyjnej w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.

więcej >>>

  01 października 2019 r.                         Dzień Chłopca w kl.1-3
Z okazji Dnia Chłopca młodzi mężczyźni z klas 1 – 3 zmierzyli się w wielu ciekawych konkurencjach.

więcej >>>

 30 września 2019 r.                           Klasa szósta na bowlingu
Uczennice klasy szóstej wraz z wychowawczynią D. Szymańską tegoroczny Dzień Chłopaka postanowiły uczcić w szczególny sposób zapraszając swoich chłopców z okazji ich święta na bowling do Hotelu Nestor w Podaninie.

więcej >>>

 30 września 2019 r.                          Klasy I-III w Alpakolandzie
Dnia 30.09.2019 r. uczniowie klas I – III pojechali na wycieczkę do Alpakolandu w Klotyldzinie. Tam dzieci poznały środowisko i warunki życia alpaków.

więcej >>>

 26 września 2019 r.                          Kibicujemy naszym siatkarzom!
W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły przyszli ubrani w biało – czerwone barwy, chcąc w ten sposób pomóc naszym wspaniałym siatkarzom w walce o podium. Idea narodziła się spontanicznie i wszyscy bardzo chętnie się do niej dołączyli.

więcej >>>

 2 września 2019 r.                                Sprzątanie Świata
W ramach sprzątania świata w naszej szkole na uczniów czekało sporo wyzwań. Odwiedziła nas Pani Małgorzata Radke, która opowiedziała przedszkolakom i uczniom z klas 1-3 bajkę o tym, w jaki sposób segregować śmieci.

więcej >>>

 23 września 2019 r.                            Szkolne Biegi Przełajowe
23 września odbyły się Szkolne Biegi Przełajowe.

więcej >>>

 23 września 2019 r.                                 Czwartki Lekkoatletyczne
18.09.2019 r. rozpoczęła się runda jesienna Czwartków Lekkoatletycznych.

więcej >>>

 21 września 2019 r.                                    Pamięci pomordowanym
Wrzesień 1939 r. dla 7 mieszkańców Zacharzyna i okolicznych miejscowości zakończył się bestialskim mordem dokonanym przez hitlerowców.

więcej >>>

 20 września 2019 r.                                  O bezpieczeństwie w kl.I
Jak co roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży uczestniczą w spotkaniach z uczniami klas pierwszych szkół podstawowych, na których omawiają najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego i używania elementów odblaskowych w drodze do i ze szkoły.

więcej >>>

 17 września 2019 r.                          "Matematyka z klasą. Ile matematyki jest wokół nas?"

Czy samodzielna praca daje takie same rezultaty jak zespołowa? Czego możemy się nauczyć współpracując? Co sprzyja dobrej współpracy i prowadzi do sukcesu? Na te i inne pytania przez dwa kolejne dni uczniowie klasy 3 próbowali odpowiedzieć na zajęciach prowadzonych przez panią D. Szymańską w ramach programu „Matematyka z klasą. Ile matematyki jest wokół nas?”.

więcej >>>

 06 września 2019 r.                                         Narodowe Czytanie
Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie. W naszej szkole 6 września  czytaliśmy "Sachem" H.Sienkiewicza.

więcej >>>

 02 września 2019 r.                                Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbyło się 2 września 2019 r. o godz. 8.00. Cała społeczność szkolna zgromadziła się na placu przed szkołą.

więcej >>>

 26 czerwca 2019 r.                                        Rozpoczęcie wakacji
To już wakacje! Uczniowie klasy 1 wraz z wychowawcą oraz liczną grupą rodziców spędzili wspólnie czas na niesamowitej farmie alpaków w Klotyldzinie.

więcej >>>

 19 czerwca 2019 r.                                Zakończenie nauki w szkole podstawowej
Uczniowie kl.8a i kl.8b w środę 19 czerwca 2019 roku zakończyli naukę w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Strzelcach i stali się jej absolwentami.

więcej >>>

 19 czerwca 2019 r.                          Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. W tym dniu nastąpiło również przekazanie władzy nowemu Samorządowi Uczniowskiemu. Następnie wicedyrektor szkoły Marta Gryl podsumowała całoroczne zmagania oraz sukcesy uczniów.

więcej >>>

.