.

Projekt "Umiem pływać"

powrót 

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach zakończyli projekt "Umiem Pływać".

 

21 maja br. zakończył się projekt powszechnej nauki pływania dla  najmłodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach. Wzięło w nim udział 30 uczestników z klas I, II i III. Program obejmował 20 godzin darmowej nauki pływania. Zajęcia odbywały się na basenie " Delfin" w Chodzieży pod fachowym okiem instruktorów: pana Pawła i pana Bartka. Przedsięwzięcie to sfinansowane było ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Gminy Chodzież.

 

Główne cele projektu, a mianowicie oswojenie z wodą, nauka pływania, promocja zdrowia, rozwijanie zainteresowań sportowych zostały osiągnięte. Ponadto mali pływacy nauczyli się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu. 

 
 
 

Na ostatnie zajęcia dzieci zaprosiły swoich najbliższch: rodziców, dziadków, ciocie, wujków i rodzeństwo, którzy aktywnie dopingowali wszystkich uczestników projektu. Przed tak liczną widownią wszyscy chętnie popisywali się nabytymi w czasie kursu umiejętnościami.

 
 

Na koniec sportowych zmagań każdy uczestnik otrzymał z rąk zastępcy Wójta Gminy Chodzież Pani Ewy Kubiś – medal.

 
 

Po takim kursie nasi mali sportowcy spokojnie mogą powiedzieć: Wiem, jak bezpiecznie  wykorzystać nabyte umiejętności podczas zbliżających się wakacji.

 
 

 

W imieniu dzieci, ich rodziców i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach jeszcze raz serdecznie dziękujemy Wójt Gminy Chodzież - Pani Kamili Szejner za umożliwienie dzieciom darmowego udział w projekcie " Umiem Pływać".

D.Szymańska

.