.

"Odpakowani.pl"

powrót
 
 
 
„Odpakowani.pl” to projekt edukacji ekologicznej oraz promocji ochrony środowiska, w zakresie gospodarowania odpadami, do którego przystąpili uczniowie klas IV - V
pod opieką Małgorzaty Adamowskiej
 

Tytuł − „Odpakowani” − wzywa do większej społecznej wrażliwości w temacie segregacji i recyklingu zużytych opakowań i aktywnej profilaktyki w celu poprawy jakości stanu naszej planety.

 
Począwszy od września 2015 do końca czerwca 2016 r. poprzez szereg działań w Internecie i prasie pomysłodawcy projektu uczą i radzą, co robić, aby ustrzec się przed lawiną śmieci, oraz wskazują, jak można wykorzystać ponownie zużyte opakowania i inne odpady.
 
 
 
Wiele ciekawych eko-rozwiązań, filmów, inspiracji, ekologicznej wiedzy i zabawy można znaleźć na stronie www.odpakowani.pl Nie braknie również praktycznych porad i sposobów na to, jak redukować ilość śmieci wokół nas, jak je dobrze segregować oraz jak ponownie wykorzystać coś, co zbyt pochopnie wyrzucamy do kosza.
 
 

Wszystkie zadania projektowe Odpakowani.pl realizowane są na zajęciach technicznych, gdzie dzieci mogą wykazać się swoją kreatywnością i pomysłowością w wykorzystaniu opakowań i różnych materiałów już niepotrzebnych.

 

Wiele ciekawych eko-rozwiązań, filmów, inspiracji, ekologicznej wiedzy i zabawy można znaleźć na stronie www.odpakowani.pl

 
 
 
.