..

Artterapia

powrót
 
W roku szkolnym 2012/2013 kontynuowane są zeszłoroczne
zajęcia popołudniowe "Moje dłonie, moje myśli, mój świat",
 pod nową nazwą "Mój szklany świat".
 
Program realizowany jest od września 2012 r. i trwać będzie
 do końca maja 2013 r. - obejmując 16 spotkań.
 

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu od godz. 16.00 do 17.30, prowadzone przez Małgorzatę Adamowską i Annę Kalinowską.

Poprzez wykonywanie rozmaitych czynności podczas zajęć dzieci doskonalić będą swoje umiejętności manualne i ruchowe. Terapia przez sztukę pomaga w poznawaniu nowych sposobów widzenia, dzięki czemu uczestnicy sami mogą ocenić i interpretować nowe zjawiska pojawiające się w ich świecie. Dzieci, aby uczestniczyć w zajęciach, nie muszą być artystami. Ważny jest sam proces tworzenia.

Przypomnijmy, że program przygotowany w takiej formie ma pomóc w likwidacji napięcia, odreagowaniu negatywnych emocji, integracji różnorodnych doznań oraz przykrych doświadczeń. Prace uczniów mają charakter twórczy i są ekspresją własnych uczuć, wartości, postaw, są zatem obrazem osobowości autora. Pozwalają dotrzeć bardzo głęboko w świat myśli, pragnień, marzeń, radości i smutków.

 
 

Techniki stosowane na zajęciach w tym roku to głownie malarstwo pędzlem na szkle, ceramice i powierzchniach gładkich, wykorzystywanie techniki decoupage oraz scrapbooking, także praca w glinie.

 

  By zaprezentować prace dzieci planuje się dwa wernisaże, które kończyć będą się sprzedażą wytworów. Pierwszy planowany jest na czas Bożego Narodzenia, drugi natomiast w okolicach Wielkanocy. Zaproszeni zostaną sponsorzy, przedstawiciele Urzędu Gminy, zaprzyjaźnieni prekursorzy sztuki, rodzice i dzieci oraz nauczyciele  

 

wesołe początki >>>

przygotowania do kiermaszu bożonarodzeniowego >>>

przygotowania do kiermaszu wielkanocnego >>>

glina - ulubiony materiał dzieci >>>

M.Adamowska

.