.

Finał WOŚP

 

powrót 

Po raz XXIX w ostatnią niedzielę stycznia 2021 zagrała WOŚP. 

 

 

Tym razem celem zbiórki pieniędzy była: laryngologia, otolaryngologia i diagnostyka głowy. Wskutek sytuacji związanej z obostrzeniami wokół covid-19 nasz szkolny sztab przy SP Strzelce w tym roku nieco się zmniejszył. Zgłosiło się bowiem do niego 7 Wolontariuszy (w minionych latach liczba zazwyczaj sięgała 30). W tym roku  Wolontariuszami było 4 uczniów ze szkoły: Kacper z kl.1,  Maja z kl. 2, Jakub z kl.6, Hubert kl.8a, a także Daniel z Oddziału Przedszkolnego w Strzelcach oraz Oskar z SP 3 w Chodzieży i Róża jego młodsza siostra – także przedszkolak.

 
 
 
 

W tym roku sztab „działał realnie i wirtualnie”. W tygodniu poprzedzającym Finał -  najmłodsi, którzy powrócili do nauki stacjonarnej w szkole (przedszkolaki i uczniowie klas I-III) na rzecz  XXIX Finału WOŚP brali udział w zawodach na szkolnej sali gimnastycznej i tam zebrali do stacjonarnej puszki 192,51 zł.

 
 Najmłodsi nie poprzestali na tym , bowiem przynieśli do szkoły różnorodne przedmioty, które potem można było zakupić wspierając tegoroczną akcję. Ta forma pomocy zaowocowała kolejną kwotą w wysokości:  727, 79 zł.
 
Podczas wirtualnej  aukcji gadżetów przekazanych przez Fundację WOŚP udało się sztabowi pozyskać 527 zł. A z puszki w Przedszkolu w Ratajach  pozyskano 39, 53zł.
 
A gdy  nadszedł zimowy niedzielny poranek (było mroźno i słonecznie) naszych  „7 Wspaniałych” Wolontariuszy pełnych zapału i chęci ofiarowania swego wolnego czasu na kwestowanie,  ruszyło na chodzieskie ulice oraz do Strzelec i Zacharzyna. Dzięki ofiarności ludzi z kwesty do puszek wolontariusze zebrali: 3118, 82 zł.
 
Sztab działający przy naszej szkole SP Strzelce zamyka zbiórkę pieniędzy na rzecz laryngologii, otolaryngologii  i diagnostyki głowy łączną kwotą: 4617, 58 zł.
 
Opiekunowie sztabu dziękują bardzo Rodzicom - Opiekunom naszych wolontariuszy, a także za ofiarowane przedmioty na licytację i sprzedaż w „sklepiku na rzecz WOŚP”.
 

 

                                    R.Superczyńska                

.