.

World  Multiplication Table Day

 

powrót 

02 października 2020 r. odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To już była 10. edycja tej akcji, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. W tym dniu przypominaliśmy sobie tabliczkę mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie również wykonywali różne zadania rozwijające kreatywność, logiczne myślenie i precyzję. Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania. Wydawnictwo promuje zabawową formę nauczania-uczenia się matematyki.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W tym dniu chętni uczniowie  mogli przystąpić do egzaminu sprawdzającego znajomość tabliczki mnożenia. Klasy 4 i 5 skorzystały z zaproponowanej przez organizatora egzaminu online. Każdy chętny mógł wykonać trzy próby zdobycia upragnionego tytułu EKSPERT TABLICZKI MNOŻENIA. Tylko sprawne posługiwanie się tabliczką mnożenia gwarantowało sukces.
Starsi uczniowie egzamin zdawali tradycyjnie - pisemnie. Jednak ze względu na reżim sanitarny panujący w szkole do egzaminu można było podejść tylko raz. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
EKSPERTAMI TABLICZKI MNOŻENIA zostało w tym roku 32 uczestników zabawy.
 
 
 
 

 

Każdy egzamin to prócz prezentowania wiedzy - trochę stresu. Warto go pokonywać i osiągać sukces.
 
Gratuluję!

                                                            D.Pływaczyk

.