.

Europejski Dzień Języków Obcych

 

powrót 

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Z okazji Dnia Języków organizowane są w całej Europie liczne i różnorodne wydarzenia. Jest już tradycją, że nasza szkoła również celebruje to święto. Cala społeczność szkolna na lekcjach języka angielskiego i  niemieckiego brała udział w różnych zabawach, quizach językowych na platformie Kahoot i grach interaktywnych.

 
 

 Uczyliśmy się powitań i zwrotów grzecznościowych w różnych językach, poznawaliśmy budowle i zabytki, oglądaliśmy bajki w różnych wersjach językowych oraz śpiewaliśmy piosenki. Chętni uczniowie mogli zgłosić swoje projekty do konkursu koszulkowego EDJ oraz wziąć udział w wyzwaniu językowym na aplikacji Wyzwań Językowych Tajnego Agenta.

 

 
 

 

 
 
 

Uczniowie przygotowali plakaty, które w ciekawy sposób ukazywały najważniejsze wiadomości i ciekawostki dotyczące wybranych państw. Na zajęciach informatyki klasa IV rysowała flagi europejskie. W tym dniu zachęcaliśmy wszystkich do uczenia się  języków obcych, gdyż jest to kluczowa i niezbędna umiejętność, którą powinien posiadać każdy obywatel Europy.

 
 

 

 

                                                        E.Mendlik

.