.

Sprzątanie Świata

powrót 
 

W ramach sprzątania świata w naszej szkole na uczniów czekało sporo wyzwań. Odwiedziła nas Pani Małgorzata Radke, która opowiedziała przedszkolakom i uczniom z klas 1-3 bajkę o tym, w jaki sposób segregować śmieci. Na koniec zajęć dzieci sprawdziły swoją wiedzę w praktyce i posegregowały odpady do właściwych koszy.

 
 
 
 
W międzyczasie część uczniów podjęła się uporządkowania terenu wokół szkoły.
 
 
 
 
 
 

Na kolejnych lekcjach dzieci ze wszystkich klas sprawdziły się w konkurencji "Szkolne koło fortuny". Trzyosobowe reprezentacje klas odpowiadały na pytania z zakresu segregacji odpadów, dbałości o planetę, a także wykazały się znajomością geograficzną.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Najlepsi okazali się: w kategorii 1-3: klasa 2; w kategorii 4-6: klasa 6; w kategorii 7-8: klasa 8. Zwycięzcom gratulujemy i mamy nadzieję, że będą pamiętać o tym, jak ważna jest troska o naszą planetę.
 
 
 
 

 

Z okazji Sprzątania Świata w klasach IV-VI na lekcji techniki przeprowadzony został quiz "Czy umiesz segregować odpady?"
Pytania były podchwytliwe jednak uczniowie doskonale sobie z nimi poradzili. Nagrodą była 5 z techniki oraz mały upominek.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

M.Maćkowiak, M.Adamowska

.