.

Bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej

powrót 
 

16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji Szkoła Podstawowa w Strzelcach już po raz drugi włączyła się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób.

 
 
 
 

Do tego ważnego zadania organizatorzy zaprosili pozostałe szkoły z gminy Chodzież: Szkołę Podstawową z Oleśnicy, Szkołę Podstawową z Zacharzyna oraz Szkołę Podstawową ze Stróżewa. Zaproszeni zostali także pani Wójt z pracownikami urzędu, rodzice oraz mieszkańcy ościennych wsi.

 
 
 
 
 
 
 
 

Z tej okazji przygotowano również ściankę fotograficzną “Ratujesz, jesteś Aniołem” gdzie każdy mógł stanąć i zrobić sobie zdjęcie.

 
 
 
 
 
 
 

Bicie Rekordu połączono z Piknikiem Zdrowia, który krył kilka atrakcji związanych ze zdrowym odżywianiem, wykrywaniem składników pokarmowych oraz ratowaniem życia. Rada Rodziców przygotowała stół z pysznymi przekąskami, owocami i warzywami, który budził największe zainteresowanie nie tylko wśród dzieci. Na zaproszenie odpowiedziała Joanna Bura – trener personalny, która przeprowadziła zajęcia fitnesowe.

 
 
 
 
By sprawnie przebiegała zaplanowana impreza zaproszono do współpracy ratowników medycznych: Marię Religę, Macieja Szaflińskiego, Stanisława Jarosza, Szymona Czerwienia, Fundację Ukryte Marzenia.
 
 

 

 
 
 

Dokładnie o 12.00 przez 30 minut wspólnie z innymi organizacjami, szkołami czy też fundacjami w całej Polsce rozpoczęto akcję resuscytacji. Przystąpiło do niej 295 osób (przedszkolaki z Rataj i Strzelec, uczniowie, nauczyciele i przybyli goście) na 12 fantomach. Do akcji zgłosiło się łącznie 1399 instytucji w całym kraju. Jednak czy jest nowy rekord musimy poczekać do listopada.

 
 
"Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za pomoc by akcja przebiegała sprawnie i bezpiecznie. Natomiast Ratownikom Medycznym za udostępnienie fantomów, poświęcony czas, cenne rady i wskazówki. Radzie Rodziców dziękuję za ufundowanie bufetu z przekąskami. Mam nadzieję, że wspólny nasz udział przyczynił się do nowego rekordu" - organizatorzy Małgorzata Adamowska, Monika Maćkowiak i Marta Gryl.
 
 
 

M.Adamowska

.