.

Wirosom i bakteriom mówimy NIE!

 

powrót 

Mycie rąk jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusów, w tym koronawirusa COVID-19, o którym bardzo dużo ostatnio się mówi.   

 

Co zrobić by zminimalizować ryzyko zakażenia i roznoszenia wirusa? Jak skutecznie myć ręce? Na te i inne pytania, w klasach 4-8 odpowiadała Małgorzata Adamowska, nauczyciel biologii.

W szkolnych łazienkach umieszczono instrukcje firmy Carex, jak prawidłowo myć ręce. Na lekcjach z pomocą prezentacji multimedialnej programu „Mistrzostwa Świata w myciu rąk” przekazano najważniejsze informacje na temat higieny, kogo dotyczy, gdzie można znaleźć bakterie i wirusy oraz co lubią i jak się przenoszą? Duże zainteresowanie budziły prezentowane środki do higieny rąk i nie tylko. Podczas podsumowania uczniowie sami wskazywali jak powstrzymać przenoszenie drobnoustrojów oraz kiedy należy myć ręce?

 
 
 
Każdy uczeń miał okazję przećwiczyć prawidłową technikę mycia rąk w szkolnej łazience. Ponadto uczniowie klasy VIIb sami opracowali zasady właściwej higieny rąk i codziennego funkcjonowania, które można zobaczyć na szkolnym korytarzu.
 

 

                                                            M.Adamowska

.