.

Pasowanie uczniów kl.1

 

powrót 

Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej odbyła się w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Strzelcach dnia 24 października 2019 r. Klasa pierwsza wraz z rodzicami, uczniowie klasy II i III, jak również zaproszeni goście uczestniczyli w przyjęciu najmłodszych do społeczności uczniowskiej. Kandydaci wykazali się wiedzą, zdali egzamin, prezentując w części artystycznej swoje umiejętności.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

„Aktu pasowania” przez dotknięcie ramion specjalnym ołówkiem dokonała dyrektor szkoły Pani Elżbieta Grzelaczyk. Pamiątkowy akt ślubowania wręczyła wychowawczyni – Pani Jolanta Grduszak. Pierwszoklasiści otrzymali piękne prezenty od Wójta Gminy Chodzież, Przewodniczącej Rady Gminy, Przewodniczącej Rady Rodziców, sołtysów wsi Strzelce i Konstantynowa oraz Banku Spółdzielczego w Chodzieży. Ostatnim punktem uroczystości było złożenie uroczystego przyrzeczenia: pomocy, wsparcia i miłości przez rodziców bohaterów tego dnia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nowym uczniom naszej szkoły życzę samych pogodnych i radosnych dni oraz wspaniałych przeżyć w szkole. Wszystkim ofiarodawcom, Dyrektorowi szkoły, rodzicom, koleżankom i uczennicom klasy VIIa dziękuję za umilenie tego święta i za pomoc w jego przygotowaniu.

 
 
 
 
 

J.Grduszak

.