.

Narodowe Czytanie

powrót 
 
 

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie. W naszej szkole 6 września będziemy czytać "Sachem" H.Sienkiewicza.

 
 

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Znalazł się wśród nich utwór patrona naszej szkoły – Henryka Sienkiewicza – Sachem. Do wspólnego czytania na placu szkolnym 6 września zaprosiliśmy Przewodniczącą Rady Gminy Panią Ewę Śliwińską oraz Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Ewę Czekalską.

Prezydent Andrzej Duda w specjalnym liście napisał:

 Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.

 
 
 
 
 
 
 
 
Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom literatura polska nie będzie czytana tylko w szkole, a także w zaciszu domowym, a nasi uczniowie zaczną dostrzegać w niej piękno i aktualność przedstawianych problemów.
 
 
 
 

M.Maćkowiak

.