.

Kolędnicy Misyjni

 

powrót 

Akcja Małych Kolędników Misyjnych to forma pomocy dzieciom z krajów misyjnych, wobec której uczniowie Szkoły Podstawowej im H. Sienkiewicza w Strzelcach od wielu lat nie są obojętni. Na przełomie roku 2019 i 2020, czyli w czasie zimowej przerwy świątecznej 3 grupy kolędników w składzie: z klasy IV - Eryk, Krzysiu, Gabrysia, Amelia i Agnieszka kolędowali w Strzelcach i Strzelęcinie. Natomiast w Ratajach kolędowały dziewczyny z klasy V: Vanessa i Wiktoria oraz z klasy VI - Amelia, Marcelina, Lena i Karolina.

 
 
 

Podczas wizyt z „misyjną kolędą” uczniowie przedstawiali krótką scenkę ilustrującą  problem życia dzieci  żyjących w Ameryce Południowej na terenach Amazonii. Na pamiątkę zostawiali odwiedzanym mieszkańcom "zielone płuca Amazonii"\ kartkę obrazującą problemy z jakimi borykają się na codziennie mali mieszkańcy tych egzotycznych terenów.

 
 
 
Kolędnicy ofiarując swój wolny czas nie tylko zebrali pieniądze na rzecz dzieci w krajach misyjnych, ale także  w wielu domach otrzymali słodycze, owoce i pochwały od osób, które ich podjęły z zaproszeniem na wizytę w następnym roku. 
 
 
 

R.Superczyńska

.