.

9th World Multiplication Table Day

powrót 
 

4 października 2019 r. nasza szkoła uczestniczyła w  bezpłatnej akcji edukacyjnej w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, którego głównym organizatorem jest firma Karty Grabowskiego. Akcja ta organizowana jest pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

 
 
Nad prawidłowym przebiegiem Święta Tabliczki Mnożenia czuwał koordynator – p. Dorota Pływaczyk.

2 i 3 października zostali wybrani członkowie pięciu Komisji Egzaminacyjnych. 4 października 2019 roku zaproszono wszystkich uczniów kl. III - VIII, nauczycieli oraz pracowników szkoły do wspólnej zabawy.

 
 
 

Podczas przerw wszyscy chętni mogli przystąpić do egzaminu. Losowano karteczkę z 5 zadaniami. Egzaminatorzy kontrolowali czas odpowiedzi i prawidłowość rozwiązań. Po wspólnych konsultacjach komisja ogłaszała czy uczestnik zabawy zdał egzamin.  

 
 

Wszyscy, którzy udzielili 5 prawidłowych odpowiedzi otrzymywali medal i certyfikat  EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Egzaminy trwały podczas 3 kolejnych przerw.

 
 
 

Do egzaminu przystąpiło 95 osób.  Medal i certyfikat otrzymało 48 uczniów i 1 dorosły uczestnik.  Wielkie gratulacje za wiedzę, odwagę oraz wytrwałość w dążeniu do celu!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tabliczka mnożenia jest podstawową umiejętnością matematyczną. Warto  ją znać. Co ważne – tabliczka mnożenia przydaje się nie tylko w szkole podstawowej, ale każdego dnia w ogromnej liczbie przypadków.

 

 

D.Pływaczyk

.