.

IV Warsztaty bożonarodzeniowe "KOLĘDOWO-PIERNIKOWO"

 

powrót 
 

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Gospodynie planują tradycyjne potrawy, w szkołach i przedszkolach dzieci uczą się kolęd oraz ról do jasełek. Jest to też doskonały czas kiedy dzielimy się dobrym słowem, gestem, pomocną dłonią. Ze świętami kojarzy się rodzinna atmosfera i wspaniałe wypieki, a pięknie udekorowane pierniczki wywołują uśmiech, nie tylko na dziecięcych buziach.

 
 
 

W Szkole Podstawowej w Strzelcach już po raz czwarty zorganizowano Rodzinne Warsztaty Bożonarodzeniowe „Kolędowo-Piernikowo”. W tym roku miały charakter charytatywny na rzecz Patrycji Wawrzyniak - absolwentki strzeleckiej szkoły oraz podopiecznej Fundacji „Zdążyć z Pomocą”. Patrycja urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym, cierpi na epilepsję lekooporną, zespół Lenoxa. Z czasem pojawiła się postępująca wada wzroku i mowy. Niedawno wykryto u niej zaburzenia krwinek białych i Patrycja znajduje się pod opieką hematologa.

 
 
 
 
 
 
 

Dekorować pierniki może każdy, niepotrzebne są do tego wielkie umiejętności plastyczne. Ręcznie dekorowane wypieki mają swój niepowtarzalny urok i nawet jeśli wzór nie jest perfekcyjny, to i tak nie ma to znaczenia – najważniejsza jest przecież wspólna, rodzinna zabawa. Jednak by bardziej poczuć magię świąt, przedszkolaki ze Strzelec w pięknej scenerii przygotowały inscenizację z narodzenia Jezusa z kolędami i anielskimi chórami. Niejedna łza wzruszenia i podziwu pojawiła się w oku słuchających rodziców i dziadków. Była tez niespodzianka. Na zaproszenie Rady Rodziców wystąpił zespół wokalno-instrumentalny -3Faces. Marta Kaniewska, wokalistka zespołu, zaśpiewała kilka świątecznych piosenek dedykowanych nie tylko zebranym na warsztatach, ale przede wszystkim Patrycji, bohaterce wieczoru. Na koniec zaprosiła do wspólnej kolędy „Cicha Noc”.

 
 
 
 
 

Zapach pierników, lukru i skórek pomarańczy rozchodził się po sali wraz z kolędami śpiewanymi wspólnie przez zebranych. Ozdobione pierniki można było zakupić, wspomagając zbiórkę na rehabilitację Patrycji. Również dostępne były przygotowane wcześniej stroiki, ozdoby i kartki świąteczne.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowani się, by to rodzinne spotkanie upłynęło w świątecznej scenerii, z zapachem pierników, odczuwając ducha świąt.
 
.