.

Jasełka

 

powrót 

Boże Narodzenie to czas, w którym odkrywamy na nowo radość świętowania z narodzin Chrystusa, który przyniósł pokój i zbawienie. Z tej okazji od XIII wieku spopularyzowano przedstawienie o Jego narodzinach zwane :"Jasełkami". W naszej szkole także corocznie odbywają się takie przedstawienia.

 
 
 

W grudniowy dzień na sali gimnastycznej  nie zabrakło więc głównych postaci: Maryi i Józefa, Aniołów, 3 Mędrców ze Wschodu oraz pasterzy. A oprócz nich w tegorocznych jasełkach pojawiły się postaci z bajek: Kopciuszek, sierotka Marysia, Calineczka, Czerwony Kapturek, dziewczynka z zapałkami, pszczółka Maja, Pinokio, Smerfetka, Jaś i Małgosia, które przypominały zebranym o wartościach: dobroci, życzliwości, uprzejmości, wspierania potrzebujących, niesienia pokoju.

 
 
 
Jasełka wykonali uczniowie klas IV- VIII. Niektórzy wykazali się dodatkowo zdolnościami śpiewu: Lena z klasy VI i Agnieszka z kl. IV , czy umiejętnością zagrania kolęd na instrumencie - Wojtek z klasy III oraz tanecznym układem - Aniołki (uczennice klasy VIIb i VIII).
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

R.Superczyńska

.