.

Nasi uczniowie zwiedzali Amazon

 

powrót 

Firma Amazon zaprosiła uczniów naszej szkoły na zwiedzanie swoich Centrów Logistyki E-Commerce w Sadach, pod Poznaniem. Podczas 1,5 godzinnego spaceru uczniowie (kl. III, VI i VIIa) mogli zobaczyć, jak przebiega droga zamówienia złożonego w sklepie: od kliknięcia „kup teraz”, poprzez odnalezienie towaru na półce, aż po zapakowanie go do transportu.

 
 

Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Na początku uczestnicy wycieczki musieli założyć zielone kamizelki z odblaskami, słuchawki, radia oraz identyfikatory, następnie zostali zapoznani z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa.

 
 

Uczniowie zwiedzili miejsca, określane angielskimi nazwami: receive (przyjmowanie, wypakowywanie, rejestrowanie ilości i rodzaj towaru na komputerach), stow (układanie towarów na regałach), pick (zbieranie do wózka towarów z półek, kompletowanie zamówień), pack (pakowanie paczek), wielką kantynę (stołówkę), w której pracownicy mogą zjeść śniadanie i obiad oraz strefę relaksu.

 
 
 
Firma zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie swoją wielkością i nowoczesnością. Uczniowie naszej szkoły zostali bardzo miło przyjęci. Na koniec każdy uczestnik otrzymał upominek. To była krótka, ale niezwykle ciekawa wycieczka.
 
 
 

                                                        D. Szymańska

.