.

"W pogoni za św. Mikołajem"

powrót 

O tym jak ważne jest kształtowanie u dzieci umiejętności empatii, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Zdolność emocjonalnego wczuwania się w odczucia innych osób jest ważnym warunkiem dobrych relacji dziecka z otoczeniem.

Takie relacje od wielu lat rozwijane są wśród dzieci w naszej szkole, poprzez udział czy też organizację różnego rodzaju akcji charytatywnych, nie tylko na rzecz dzieci ale i dorosłych.

 
 

W tym roku również uczniowie strzeleckiej szkoły wykazali się dużą wrażliwością oraz chęcią pomocy.

2 grudnia na terenie wsi Strzelce zorganizowano Bieg charytatywny dla małej Zosi „W pogoni za św. Mikołajem”. Organizatorem akcji byli Małgorzata Adamowska nauczycielka i Radosław Wojtecki absolwent szkoły w Strzelcach. Wzorem do naśladowania są dwie uczennice: Dobrusia Nowak oraz Agnieszka Mielitz (siostra małej Zosi), które uczestniczyły niemal we wszystkich spotkaniach przygotowawczych poświęcając swój czas i zaangażowanie.

 
 
 

Na pomoc innych nie trzeba było długo czekać. Jedni pomagali jako wolontariusze w dniu akcji, inni wykazywali się w małym biegu a nawet na dystansie 5 km. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie by pomóc.

 
 
 
 
 
 
 
 

Za pomoc w dniu biegu organizatorzy dziękują panu Karolowi Wincenciakowi,  Marcie Gryl oraz pani dyrektor Elżbiecie Grzelaczyk. Podziękowania należą się także rodzicom oraz nauczycielom, którzy przebiegli 5 km “W pogoni za św. Mikołajem”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

M.Adamowska

.