.

Przez góry i doliny ...

powrót 
 

Od wielu już lat wycieczki w góry organizowane dla uczniów Szkoły Podstawowej w Strzelcach, cieszą się dużą popularnością. Tak też było tego roku. Tym razem grupa lubiąca przygody ruszyła w kierunku Tatr. Przez 5 dni z opiekunami Małgorzatą Adamowską, Moniką Maćkowiak, Karolem Wincenciakiem przemierzała górskie szlaki i nie tylko.

 
 

Pierwszym zapoznaniem się z miejscowością Zakopane był wjazd na Gubałówkę, tylko niestety aura nie była dla nas przychylna zakrywając widoki deszczem i mgłą. Rekompensatą natomiast był kolejny dzień równie deszczowy co pierwszy, ale pełen emocji. Rafting po Dunajcu okazał się nie lada przeżyciem dla wszystkich wycieczkowiczów.

 
 
 
 
 

Trzeci dzień przywitał grupę piękną pogodą, która towarzyszyła nam przemierzając szlaki Doliny Kościeliskiej. Rwące górskie potoki, płynące w skałach wyżłobiły większe i mniejsze szczeliny, które na przestrzeni lat zmieniły się w jaskinie. Mieliśmy okazję zajrzeć do Jaskini Mylnej i Raptawickiej. Natomiast ze względu na trudne podejście ostatnich metrów po niemalże pionowej ścianie „podziwialiśmy” Smoczą Janę przed jej wejściem.  Dzień zakończono w Termach Chochołowskich, gdzie każdy oddał się błogiej zabawie w wodzie i relaksowi.

 
 
 
 
 
 
 
 

Czwarty dzień to długi spacer do Hali Gąsienicowej. Dla części grupy miejscem docelowym było Schronisko Murowaniec, a dla pozostałych Czarny Potok. Ostatniego dnia idąc Doliną Strążyską grupa doszła do Wodospadu Silkawica a następnie na Sarnią Skałę, skąd mogła podziwiać cudowny widok na Giewont. Krótko przed wyjazdem do domu była chwila na ostatnie zakupy i przejażdżka kołem widokowym.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pięć bogatych w atrakcje i doznania dni na długo pozostaną w pamięci uczestników. Kierownik wycieczki bardzo dziękuję RODZICOM za pomoc w czuwaniu nad bezpieczeństwem grupy, za doskonałą organizację podczas posiłków oraz w układaniu dzieci i młodzieży do snu.

 

M.Adamowska

.