.

"Pomaganie jest dziecinnie proste"

powrót 

 

Kolejny raz przy Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Strzelcach zawiązał się sztab XXVII Finału WOŚP. Tegoroczny Finał przebiegał  pod hasłem : „POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE.  GRAMY DLA DZIECI MAŁYCH I BEZ FOCHA – NA ZAKUP SPRZĘTU DLA SPECJALISTYCZNYCH SZPITALI DZIECIĘCYCH”. Jego celem była zbiórka funduszy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego np. tomografów, specjalistycznych urządzeń USG, przenośnych RTG  i innych, które pozwolą specjalistycznym szpitalom dziecięcym na sprawne zdiagnozowanie i leczenie najciężej chorych dzieci. 
 
 
 

Do kwesty na tak ważny cel zebrało się chętnych  28 wolontariuszy z klas V- VIII z naszej szkoły,

1 wolontariusz - Oskar z SP3 w Chodzieży oraz  1 wolontariusz - Kacper z Oddziału Przedszkolnego w Ratajach

 
 
Z klasy V wolontariuszami zostali: Marcelina, Amelka, Lena, Karol, Dawid, Karolina i Mateusz, z kl VIa: Nikodem, Pola, Hubert, Ula, Patryk, Miłosz, Jakub, z klasy VIb – Patrycja, Agnieszka, Ola, Amelka, z kl. VII – Julia i Sara,  z klasy VIIIa - Maja, Paula, Oliwia, Faustyna, Kajetan, Zuzia oraz z klasy VIIIb – Amelia  i Wiktora.   
 
 
 
 
 
Niektórzy z nich  już  po raz piąty zostali wolontariuszami WOŚP. Bycie wolontariuszem to swoistego rodzaju misja, dlatego zbiórka do puszek została  starannie przygotowana. W tym celu na długo przed przewidywanym XXVII Finałem WOŚP, który zabrzmiał w niedzielę 13 stycznia 2019 r. w prace sztabu włączyli się także inni uczniowie zbierając różnorakie gadżety na szkolną licytację lub wycinając serduszka, roznosząc plakaty WOŚP  do sklepów w  okolicznych miejscowościach. Dzięki sprawnej współpracy z centralą WOŚP działającą w Warszawie, a naszym szkolnym sztabem wolontariusze na czas wszyscy otrzymali identyfikatory, puszki z odpowiednią ilością banderol,  fioletowe, polarowe „kominy”  z logo Play, smycze oraz worki z logo WOŚP.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Niestety nie dało się przewidzieć aury, która w dniu Finału okazała się niezbyt sprzyjająca - wystąpiły przelotne opady deszczu.  Mimo tego  wolontariusze  z radością podjęli wyzwanie – kwestowanie na ulicach Chodzieży oraz w Strzelcach i w Zacharzynie , bo wszyscy gramy w WOŚP „ do końca świata i jeden dzień dłużej”.
 
 

Wolontariusze z naszej szkoły w dniu XXVII Finału uczestniczyli także w przygotowaniach na chodzieskim rynku do konkursu "ściskawa". Pomogli strażakom w rozłożeniu węży strażackich w kształt serca. Do serca o określonych wymiarach miało wejść jak najwięcej osób. Do chodzieskiego - weszło łącznie 279 osób. A potem zaproszono chętnych  do wspólnej fotografii na Rynku.

 
 
 
 
 

Z kolei w poniedziałkowe przedpołudnie do siedziby sztabu, czyli naszej szkoły przybyli konwojenci z mBank-u i zabrali pieniądze zapakowane w tzw. "bezpieczne koperty". Teraz oczekiwać będziemy na potwierdzenie odbioru zebranej kwoty z siedziby Fundacji WOŚP w Warszawie.

 
 
Opiekunowie sztabu – Panie: Jola, Dorota i Renia dziękują Rodzicom naszych wolontariuszy za dowóz i odbiór dzieci z miejsc  zbiórki.
 
Po przeliczeniu wszystkich zebranych datków (kwesta wolontariuszy, licytacja, zbiórki w przedszkolach) do Fundacji WOŚP przez pośrednictwo mBanku przesyłamy w tym roku kwotę: 14495 zł 42 gr.

R.Superczyńska

.