.

#UczymyRatowac

powrót 

16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. By sprawnie przebiegała zaplanowana impreza zaproszono do współpracy ratowników medycznych: Marię Religę, Dariusza Gapińskiego i Macieja Szaflińskiego.

 
 
W biciu rekordu wzięło udział 215 osób na 8 manekinach. Byli to głównie uczniowie klas I-VIII, przedszkolaki ze Strzelec wraz z rodzicami, przedszkolaki z Rataj, dyrektor szkoły pani Elżbieta Grzelaczyk, nauczyciele i przybyli goście: wójt gminy Chodzież pani Kamila Szejner, przewodnicząca Rady Gminy pani Maria Jahnz, sołtys wsi Strzelce pani Ewa Kozera, radna gminy Chodzież pani Ewa Śliwińska, przewodnicząca Rady Rodziców pani Ewa Czekalska.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
"Dziękuję nauczycielom i rodzicom za dopilnowanie by akcja przebiegała sprawnie i bezpiecznie. Natomiast Ratownikom Medycznym za udostępnienie fantomów, poświęcony czas, cenne rady i wskazówki. Radzie Rodziców dziękuję za ufundowanie słodkiej niespodzianki. Mam nadzieję, że wspólny nasz udział przyczynił sie do pobicia rekordu sprzed dwóch lat" - organizator Małgorzata Adamowska
 
W listopadzie dotarła do nas dobra wiadomość!
 
.