.

Wycieczka do Poznania

powrót 

27 listopada 2018 roku odbył się wyjazd do Poznania uczniów klasy VIb i VII wraz z opiekunami: Panią Edytą Mendlik, Panią Moniką Maćkowiak i Panem Karolem Wincenciakiem. Na początku czekała na nich niesamowita atrakcja, którą było udanie się do escape roomów na ulicy Ratajczaka. Młodzież, podzielona na sześć grup, udała się na eksplorację pokoi, z których mogli wydostać się tylko wtedy, kiedy wykonają określone zadania.

 
 

 Pięć osób trafiło do pokoju Podwodny Świat, gdzie przeżyli przygodę w ciepłych wodach mórz i oceanów. Poznali tajniki sprzętu nurkowego, zasady fizyki oraz piękne rośliny i cudowne zwierzęta zamieszkujące głębiny. W pokoju Skarby Majów, w odkrytych ruinach, w środku tropikalnego lasu, ośmioro uczniów poznawało pozostałości cywilizacji Majów. Sześć osób próbowało wydostać się z pokoju Excalibur, gdzie po latach poszukiwań wreszcie udało się odkryć tajemnicze miejsce, w którym znajduje się miecz króla Artura. Dzięki nowoczesnej technologii uczniowie zostali przeniesieni w mroczne lochy, w których przeżyli niesamowitą przygodę. W pokoju Da Vinci pięć osób stało się gośćmi muzeum słynnego artysty, jednak nie takimi zwykłymi. Wcielili się w rolę włamywaczy, którzy pośród dzieł wielkiego mistrza próbowali odnaleźć i ukraść krypteks. Sala tortur przywitała pięcioro uczniów, którzy wpadli w ręce człowieka, który uwielbia pastwić się nad innymi. Jego ofiary cierpią katusze zadawane przez nowoczesne, jak i starodawne narzędzia. Siedem osób trafiło do Walkirii, gdzie dzięki nowoczesnej technologii uczniowie zostali przeniesieni w czasie. 20 lipca 1944 w gabinecie Adolfa Hitlera mieli tylko godzinę na zmontowanie bomby i opuszczenie tego miejsca.

 
 
 
 
 

Wszystkim szczęśliwie udało się  opuścić pokoje. Uczniowie pełni zachwytu pojechali na jump arenę, aby sprawdzić się fizycznie i zaprezentować gibkość ciała. Po tak dużym wysiłku konieczne było posilenie się w restauracji Mc Donald’s, po czym uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do domu.

 
 
 
 
 

K.Wincenciak

.