.

Tydzień Walki z Otyłością

powrót 
 
 

Tradycją naszej szkoły stała się promocja zdrowego i aktywnego stylu życia. 24 października, kiedy to na Świecie obchodzimy Dzień Walki z Otyłością, my mówimy o drugim śniadaniu, o unikaniu kupowania przetworzonych produktów, o codziennym ruchu na świeżym powietrzu. Jednym słowem temat rzeka... Na dobry początek Tygodnia Walki z Otyłością pani Agnieszka Kin-Wojtaszek z panią Darią Kucharską przygotowały wszystkim dzieciom pyszne, kolorowe i zdrowe kanapki. Nie zabrakło też kromeczki z miodem od pani Elżbiety Kermes. A na koniec smakowite ciasto marchewkowe upieczone specjalnie na tą okoliczność przez panią Justynę Bogacz, mamę Sary, za co jej serdecznie dziękujemy! Dziękujemy również panu Tadeuszowi Pietruszka za warzywa, które zagościły na kanapkach oraz Radzie Rodziców za ufundowanie pieczywa i masła.

 
 
 
 
 
 
 

Kolejne dni Tygodnia Walki z Otyłością przebiegały równie smakowicie i zdrowo jak pierwszy. Uczniowie klasy VIb na zajęciach technicznych przygotowywali tosty i sandwicze. Oczywiście w każdej kanapce musiały pojawić się warzywa wg uznania dzieci. Natomiast uczniowie klasy VIa przygotowywali owocowe koktajle!!! Pyszne, zdrowe i pożywne. By zdrowo się odżywiać i mieć zgrabną sylwetkę wcale nie trzeba rezygnować ze słodyczy. Trzeba tylko wiedzieć co i jak jeść. Uczniowie klasy V doświadczyli, że można samemu przygotować pyszną i wcale nietuczącą słodką przekąskę.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tydzień Walki z Otyłością okazał się doskonałą okazją dla uczniów klas młodszych by pochwalić się umiejętnościami w przygotowywaniu II śniadania. Wszystkie dzieci doskonale operowały kuchennymi przyrządami, a kolorowe kanapki przykuwały uwagę i cieszyły oko. Smakowały równie dobrze jak wyglądały!

 
 
 
 
 
 
 
 
Ponadto przez cały tydzień w klasach poruszano temat zdrowego i zbilansowanego żywienia. Uczniowie klas VI opracowywali kolorowe ściągi „Co w warzywach i owocach piszczy”. Wszystkie prace ozdobiły gazetkę na szkolnym korytarzu. Natomiast uczniowie klasy IV pochwalili się jak wygląda ich II śniadanie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Podsumowaniem wiedzy o zdrowym, racjonalnym żywieniu oraz aktywnym stylu życia był konkurs dla klas IV-VI  "W zdrowym ciele, zdrowy duch" a dla klas VII-VIII "Wiem co jem".

 
 
 
 
Najlepszymi (uzyskując 92%) okazali się: w klasie IV - Oriana, w klasie V - Amelia, w klasie VIa - Patryk, w klasie VIb - Martyna, w klasie VII - Patryk, w klasie VIIIa - Daria, w klasie VIIIb - Wiktoria. Zarówno wygrani jak i pozostali uczniowie otrzymali zadowalające oceny.
 
 
 

M.Adamowska

.