.

Zostań Mistrzem Słowa

powrót 
 

Anagramy, heterogramy, skrótowce, wykreślanki i korektorskie chochliki – to tylko niektóre z zadań, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy Szkolnego Konkursu Polonistycznego „Zostań Mistrzem Słowa”.

 
 
 
 

Szukając najlepszego z najlepszych, organizator konkursu kierował się słowami prof. Bralczyka, który przekonuje, że „jakimkolwiek językiem się posługujemy, powinniśmy starać się mówić poprawnie (...)”. Dlatego też, jako cel nadrzędny, postawiono sobie propagowanie języka ojczystego i podkreślanie szacunku dla języka polskiego, a także uświadamianie konieczności dbania o czystość i poprawność językową. Forma konkursowa ma uwrażliwić uczniów na  kulturę mowy, rozwijanie czytelnictwa i poszerzanie umiejętności polonistycznych.

 
 

Przebieg konkursu pokazał, że młodzi ludzie szanują swój język i potrafią biegle posługiwać się poprawną polszczyzną.

 

W tegorocznej edycji w polonistycznych zmaganiach zwyciężyli i Mistrzami Słowa zostali:

 
Kl. V
I miejsce   –  Karolina
II miejsce  –  Amelia
III miejsce  –  Filip
 
 Kl. VI
I miejsce  –  Urszula z kl. 6a
II miejsce  –  Nikola z kl.6a
III miejsce  –  Martyna z kl.6b
 
 
 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie   i  wytrwałość w rozgrywkach polonistycznych.

 
Cieszymy się, że młodzież zgadza się z profesorem Bralczykiem i jego stwierdzeniem, że „Jeśli czujemy się Polakami, po polsku powinniśmy mówić poprawniej niż w innych językach”.
 

M.Dominiak

.