.

"Kruki i kruczki, czyli o komunikacji w przyrodzie, społeczeństwie i świecie wirtualnym"

powrót 
29 kwietnia 2019 r. klasy VIIIa i VIIIb wybrały się do Piły na szkolenie do Nadnoteckiego Instytutu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.
 

 

Celem zajęć było wsparcie rozwoju kompetencji interpersonalnych oraz kognitywnych uczniów i uczennic szkół z obszaru północnej wielkopolski, znajdujących się na etapie wyboru dalszej ścieżki edukacji zawodowej.  Podczas szkolenia szczególny nacisk kładziony był  na rozwój kompetencji takich jak: komunikacja i współpraca w grupie, rozumienie tekstu, myślenie analityczne i syntetyczne, poszukiwanie informacji, rozwiązywanie problemów, koncentracja, umiejętność uczenia się i kreatywność. Są to umiejętności szczególnie pożądane na rynku pracy naszego regionu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Uczniowie mieli możliwość samodzielnego podziału na grupy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, po czym zmierzyli się między innymi z tworzeniem map terenu, obserwowali wytwory natury pod mikroskopem, a także tworzyli teksty reklamowe. Wszystko po to, aby znaleźć odpowiedzi na postawione wcześniej pytania przez prowadzących. Największym wyzwaniem było to, iż wcześniej nie pojawiły się żadne podpowiedzi. Mimo to uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami.

 
 
 
 
 
 
 

Po dużym wysiłku intelektualnym czekał na nich przepyszny poczęstunek, a na zakończenie zabawa w escape roomach.

 

M.Maćkowiak

.