.

Powitanie jesieni

powrót 

W sobotnie przedpołudnie, grupa młodzieży i rodziców wraz z opiekunami Małgorzatą Adamowską, Renatą Superczyńską i Karolem Wincenciakiem spotkała się by dość nietypowo a zarazem aktywnie pożegnać lato. Tego dnia zaplanowano spływ kajakowy rzeką Piławą.

 
 
 

Pomimo chłodu dobry humor dopisywał każdemu uczestnikowi. A na widok nadjeżdżających kajaków uśmiech pojawił się u wszystkich.

 
 
 

Po założeniu kamizelek nastąpiło krótkie szkolenie i wyjaśnienie zasad, jakimi należy się kierować podczas spływu. Kajaki przygotowane, rzeczy ulokowane w workach wodoszczelnych, pary dobrane - nastąpiło wodowanie. Początek nie był łatwy, trzeba było oswoić się ze sterowaniem. Prowadzący – pan Krzysztof oraz ratownik – pan Karol, zajęli kolejno miejsca, na początku oraz na końcu płynącej grupy kajaków, co dawało wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Rzeka nie należała do najłatwiejszych. Po drodze uczestnicy napotykali wiele przeszkód, które trzeba było ominąć bądź pokonać. Nie obyło się bez zamoczenia nóg.  

 
 
 
 
 
Po zakończeniu spływu każdy mógł ogrzać się podczas integracyjnego ogniska z kiełbaskami. Spływ zakończył się pomyślnie dla wszystkich. Uczestnicy choć zmęczeni, wydawali się być zadowoleni i usatysfakcjonowani wspólną zabawą. Ruch, woda, słońce i obcowanie z przyrodą dają wiele satysfakcji i niezapomnianych wrażeń. Taka forma wypoczynku jest bardzo atrakcyjna.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

M.Adamowska

.