.

HUMANISTYCZNIE O NIEPODLEGŁEJ

powrót 

„11 listopada – wiedzieć to wypada” oraz „Dyktando Niepodległej” – to dwa hasła, które przyświecały humanistycznym konkursom związanym z obchodami 100-lecia niepodległości Polski.

 

Aby uświadomić uczniom, że patriotyzm to postawa, na którą składają się także codzienne zachowania i wybory – takie jak troska o poprawną polszczyznę i język ojczysty – przeprowadzony został konkurs ortograficzny – „Dyktando Niepodległej”. Uczestnicy zmagali się z nie zawsze łatwymi zasadami pisowni w języku polskim. Konkurs przeprowadzony został w następujących kategoriach wiekowych: kl. II,  III – IV, V – VI, VII – VIII.

 
Uczniowie starszych klas (VI – VIII) stanęli w szranki w konkursie wiedzy „11 listopada – wiedzieć to wypada”.
 
 
 
 
 

Jego celem było pogłębienie i utrwalenie wiedzy historycznej wśród młodzieży na temat walk Polaków o niepodległość Ojczyzny w okresie zaborów i czasu kształtowania się granic oraz ustroju Polski na progu niepodległości. Pięć trzyosobowych zespołów zmagało się z pytaniami o bohaterów tamtych czasów, daty oraz miejsca odgrywające najważniejsze role w polskiej historii. Największą wiedzą wykazała się klasa VIb, drugie miejsce zajęła kl. VIIIb, a trzecie VIIIa.

 
 
 
 
 
Ostateczne wyniki obu konkursów i wręczenie nagród oraz dyplomów dla uczestników nastąpiło w dniu 22 listopada na uroczystości szkolnej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.
 
Oto nagrodzeni w konkursie ortograficznym:
 
 
 
 
 
 
 
 

M.Dominiak

.