.

XXXVI Bieg Grzymalitów

powrót

18 maja 2019 r.  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 34 Małym Biegu Grzymalitów i i 36 Głównym Biegu Grzymalitów.

W Małym Biegu Grzymalitów wystartowało aż 545 uczestników. Swoich reprezentantów wystawiły:  SP 1 Chodzież,  SP 3 Chodzież, SP Margonin, KSP Bydgoszcz, SP Budzyń,  SP im. Jana Bosko, Dobra Szkoła w Ratajach,  SP 12 Leszno, SP Zacharzyn,  SP Radwanki, SP  Oleśnica, SP  Łekno, SP 4 Wągrowiec, SP 1 Wronki, SP 2 Wałcz, SP 2 Pila, STO Piła,  ZSP  Stróżewo, oraz SP Strzelce.

W zależności od wieku zawodnicy rywalizowali na dystansie 600 m i 1100 m.

W  tym biegu najwięcej punktów  dla naszej szkoły zdobyli następujący zawodnicy: Amelia Górzna (kl.III) – IV miejsce, Miłosz Nowak (kl.VI) – VII miejsce, Marcelina Grabowska (kl.V) – X miejsce.

Punkty zdobyli również: Julia Karbowniczek (kl.II), Amelia Hajduk (kl.II), Michalina Bączkowska (kl.II), Karolina Wrzeszcz (kl. V), Amelia Czekalska (kl.VI), Jakub Szudera (kl.II), Oliwier Gembiak (kl.II), Aleks Kornobis (kl.II), Emanuel Ocieczek (kl. I), Kacper Felski (kl.III), Jakub Wawrzyniak (kl. IV), Bartosz Górski ( kl.III), Oskar Wojtaszek (kl. IV), Michał Marciniak ( kl.V), Mateusz Górzyński (kl.V), Dawid Węgrzyn (kl.V) oraz Igor Firlej (kl.V).

Z kolei w Biegu Głównym na dystansie 5 km w pierwszej dziesiątce w kategorii rocznik 2003 -2005  ukończyli bieg: Dominik Tupaj – IV miejsce, Amelia Grabowska – V miejsce i Zuzanna Graczyk – IX miejsce.

Dziękujemy wszystkim, którzy reprezentowali naszą szkołę i życzymy dalszych sukcesów.