.

Pasowanie uczniów kl.1 na czytelnika

powrót 
 

16 maja uczniowie klasy I naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Gościem spotkania była Pani Wicedyrektor Marta Gryl. Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały inscenizację wiersza Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka” w wykonaniu kółka teatralnego. Oj działo się na scenie, działo! A w teatr z powodzeniem bawili się: Lena, Karolina, Amelia,  Marcelina, Filip z klasy V oraz Ula, Nikola, Zosia z klasy VIa i Vanessa z klasy IV.

 
Byliście wspaniali i mam nadzieję, że jeszcze zagramy wspólnie na naszej szkolnej scenie. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Po obejrzeniu przedstawienia pierwszoklasiści mogli pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek. Zadanie wykonali celująco. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, a p. Wicedyrektor  Marta Gryl w asyście Kaczki Dziwaczki pasowała naszych milusińskich na czytelników biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało pamiątkową zakładkę.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostatnim punktem uroczystości była wizyta w bibliotece szkolnej, podczas której uczniowie wypożyczyli swoje pierwsze książki. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Dziękuję p. Dorocie Pływaczyk oraz p. Dorocie Wit-Streich za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

 
 

J.Żukowska

.