.

Gminny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem

powrót 
29 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem "Czytam ze zrozumieniem, więc oszczędzam z powodzeniem" dla kl. I-III.
 
 

Rozumienie czytanego tekstu pozwala uczniowi zdobyć określone informacje dotyczące otaczającej go rzeczywistości, może także decydująco wpłynąć na sukcesy w nauce. Czytanie to podstawowa umiejętność, decydująca o powodzeniu uczniów klas początkowych w dalszej nauce. Każde dziecko czytające tekst musi zrozumieć jego treść, bo tylko wtedy widzi sens tego, co robi.  Umiejętność czytania ze zrozumieniem jest niewątpliwie przepustką do sukcesu na każdym poziomie nauczania i w zakresie każdego przedmiotu w szkole podstawowej.

 
 
 
 
 
 

Do konkursu pod patronatem Wójta Gminy Chodzież przystąpili uczniowie klas początkowych ze szkół z Oleśnicy, Stróżewa, Strzelec i Zacharzyna. Uczestnicy konkursu po przeczytaniu swoich tekstów musieli odpowiedzieć na szereg pytań , których odpowiedzi szukali we wcześniej przeczytanym tekście. Na realizację zadań mieli 45 min.

 

Komisja (Panie z Rady Rodziców ) w składzie: Ewa Czekalska, Daria Kucharska i Milena Różańska, przystąpiła do sprawdzania prac. 

 
 
 
Po oddaniu prac uczniowie udali się do innej sali, w której mieli poczęstunek i kilka niespodzianek. W sali obok uczniowie się nie nudzili bowiem brali udział w zabawach, konkursach, rozwiązywali krzyżówki i rebusy. Niespodzianką były dodatkowe nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Chodzieży.
 
 
 
 
 

Po dogrywce przyszedł czas na podsumowanie konkursu i wręczenie nagród i wyróżnień.

 
Wyniki przedstawiają się następująco :
 
Klasy pierwsze
Katarzyna Jarosz  SP Stróżewo
Urszula Szrama  SP Stróżewo
Nadia Karolczak SP Strzelce
 
Klasy drugie
Lena Sieradzka SP Strzelce
Henryk Farmus  SP Zacharzyn
Wojciech Szlecht  SP Stróżewo
 
Klasy trzecie
Bartosz  Butja  SP Strzelce
Dominik Jęśko SP Oleśnica
Anna Hundt  SP Oleśnica
 
 
 
 
 
 
 
 
Dziękujemy sponsorom i wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i organizację konkursu. Ze szkoły w Strzelcach chyba każdy z uczestników wyjechał zadowolony i usatysfakcjonowany z nagród, dyplomów, wyróżnień i upominków.
 
 

M.Marszałek

.