.

Szkole Biuro Podróży zaprasza...

powrót 

Lao-tzu mówił, że „nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku”. Tym przysłowiowym pierwszym krokiem jest najczęściej po prostu… zaplanowanie podróży! Przed takim wyzwaniem stanęli uczniowie klas 5, 7 i 8, którzy postanowili wziąć udział w szkolnym konkursie geograficznym pt. „Szkolne Biuro Podróży zaprasza….”.

 
 
Uczestnicy mieli za zadanie przygotować plan podróży do wybranego miejsca (kl. 5 i 7 – regionu geograficznego lub miasta Polski, kl. 8 – kraju innego niż Polska). Musieli uwzględnić wszystkie najważniejsze informacje – dokąd (konkretnie!) ma być wyprawa, kiedy, jak długo trwać; co zobaczą i w jakiej kolejności; z kim pojadą, czym, a wreszcie – za ile. Konieczność udzielenia odpowiedzi na tak liczne pytania zmusiła do kreatywnej, twórczej pracy, ale była też doskonałym ćwiczeniem pracy ze źródłami. Dane podane w programie podróży musiały być prawdziwe, konieczne było zatem skorzystanie z wyszukiwarek połączeń kolejowych i/lub lotniczych, wyszukiwarek miejsc noclegowych, pochylenie się nad mapami i planami miast, a także podsumowanie całości i  skomponowanie budżetu, etc.  Pozwoliło to na przekonanie się, jak wiele kwestii trzeba przemyśleć i uwzględnić, by zaplanować podróż marzeń.   
 
 
 
 
 
 

Na konkurs wpłynęło 29 prac. Wśród nagrodzonych autorów znaleźli się:

 
W kategorii kl. 5
 
I m  - Dawid Węgrzyn
II m – Lena Michałowska ,  Maciej Piotrowski
III m – Michał Marciniak
 
W kategorii klas 7 i 8  
 
I m -  Paula Kucy
 II m – Wiktoria Górska, Laura Przybyła, Martyna Czekalska
III m – Natalia Szefer, Julia Brokmann
 
 
 
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, a wyróżnionym gratulujemy sukcesu. Mamy nadzieję, że wszystkie podróże marzeń kiedyś się odbędą!

M.Dominiak

.