.

"Poczuj szczęście w magii świąt" - turniej przedświąteczny

powrót 

Od początku grudnia każdy z nas (dorosłych) z ogromną niecierpliwością oczekuje Świąt Bożego Narodzenia. I cóż się dziwić dzieciom, które już od wielu dni z nosami przy szybach wypatrują tej Pierwszej Gwiazdki, tych smug sań na śniegu…

 
 
 

Niestety, w tym roku aura nie dopisywała tym marzeniom, co nie znaczy, że przeszkodziła w odczuwaniu szczęścia w magii tych najpiękniejszych świąt. Tegoroczne wspólne spotkanie przedświąteczne szkolnej braci przebiegało zupełnie inaczej niż w latach poprzednich. Uczniowie poszczególnych klas oznaczeni własnoręcznie wykonanymi świątecznymi kotylionami stanęli do wspólnej zabawy. 

 
 
 
 

Przy dźwiękach nastrojowych, wręcz magicznych  piosenek świątecznych przystąpili do rozwiązywania rozmaitych zadań. Dzieci klas młodszych mogły sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności podczas układania gwiazdkowych puzzli, rozwiązywania zagadek o tematyce świątecznej, wykazania się spostrzegawczością i kojarzeniem faktów, a także zdolnościami plastycznymi w trakcie wykonywania kolorowego łańcucha na choinkę, czy pięknej kartki bożonarodzeniowej.

 
 
 
 

Uczniowie klas starszych mieli okazję wykazać się wiadomościami i umiejętnościami zręcznościowymi zdobytymi nie tylko na lekcjach oraz szansę udowodnienia, że czytają na bieżąco informacje umieszczane specjalnie dla nich na gazetkach szkolnych. Młodzież rozwiązywała krzyżówki i diagramy tematyczne, wykazywała się wiedzą na temat Świętego Mikołaja i przepowiedni wigilijnych, uzupełniała teksty kolęd, tworzyła wierszyk z wersowej rozsypanki, a także popisywała się swoimi (mniejszymi lub większymi) zdolnościami manualnymi:  rozłupywania orzechów, ozdobnego pakowania prezentów czy wreszcie (dbając o odświętny  wygląd w czasie Wigilii) umiejętnością (a czasem bardziej chęcią) wiązania krawatów.

 
 
 
 
 

Była to wspaniała zabawa przeplatana wspólnym śpiewem jakże znanych i lubianych piosenek świątecznych. A to, że nie wszystkie zadania manualne zasługiwały na pochwałę… no cóż - następnym razem z pewnością pójdzie lepiej, a za kilka lat przygotowując w swoim domu święta, uczniowie z łezką w oku wspomną swoje zmagania. 

 

M.Dominiak

.