.

Dzień Uśmiechu

powrót

Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest co roku w pierwszy piątek października. Święto powstało  z inicjatywy Harvey'a Balla, artysty z Worcester w stanie Massachusetts. Jej twórca powiedział: "Ten dzień odzwierciedla to, co jest w każdym z nas - patrząc na inną osobę chcemy ujrzeć uśmiech..."

 
 
 

W Szkole Podstawowej w Strzelcach z inicjatywy uczennic z klasy VI walczącej o szkolny tytuł Ucznia z Klasą 4 października odbył się Dzień Uśmiechu.

 
 
 

 Dziewczęta podobnie jak twórca tego niezwykłego dnia chciały zwrócić uwagę, że rzadko się uśmiechamy. W jego obchody zostały zaangażowane wszystkie dzieci, które swoimi pomysłami rozbawiały się nawzajem. Zarażały nie tylko swoim radosnym uśmiechem ale także "promiennym" przebraniem. 

 
 

Szóstoklasistki przygotowały prezentację multimedialną o historii tego niezwykłego dnia, zadbały również o gazetki, na których zawisły hasła mówiące o tym, jak ważny jest uśmiech w naszym codziennym życiu. Tego też dnia nauczyciele oraz panie z obsługi przeszły test, którego zadaniem było zjedzenie cytryny z radosnym uśmiechem na twarzy. Jak się okazało test zaliczyli wszyscy na piątkę, a "Orderem Uśmiechu" wszystkich udekorowały rozbawione dzieci.

 
 
 

By ten dzień został na dłużej w pamięci uczniów i przedszkolaków rozdano odblaskowe "uśmieszki" ufundowane przez Państwowy Zakład Ubezpieczeń oddział  w Chodzieży.

 
 
 

Dziewczęta wraz z Samorządem Uczniowskim nie zapomniały również, że uśmiech pomaga znieść przeciwności losu, uczy dystansu do drobnych niepowodzeń oraz ułatwia kontakty międzyludzkie. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Idąc tym tropem zorganizowano wśród mieszkańców Strzelec i Zacharzyna zbiórkę książek, kolorowanek, bloków, przyborów rysunkowych oraz gier planszowych i puzzli, a wszystko by dać odrobinę radości i wywołać uśmiech wśród dzieci chorych znajdujących się w Powiatowym Szpitalu w Chodzieży.

 
 

Na pamiątkę tej niecodziennej wizyty uczniów strzeleckiej szkoły, dzieci, ich rodzice i opiekunowie a także panie pielęgniarki otrzymały "uśmiechnięty brelok" na znak, że każda radość, którą niesiemy innym do nas powraca".

 
 

M.Adamowska

.