.

III Szkolny Przegląd Talentów

powrót

                16 czerwca do Szkoły Podstawowej w Strzelcach zawitali szczególni goście, by wziąć udział w III Szkolnym Przeglądzie Talentów. Zaplanowano wiele atrakcji i niespodzianek, jednak najważniejszymi tego dnia byli uczestnicy szkolnego przeglądu.    

 
 

  Nie od dziś wiadomo, że strzelecka szkoła to zagłębie niezwykle utalentowanych uczniów. Świadczy o tym choćby fakt, że szkolna grupa teatralna pod czujnym okiem pani Jolanty Żukowskiej cieszy się dużą i nieustającą popularnością nawet poza granicami gminy Chodzież. Natomiast szkolny chór pod batutą pana Jana Margowskiego uświetnił nie jedną imprezę szkolną i pozaszkolną.

 
 
 

Na zaproszenie pani Małgorzaty Adamowskiej w komisji konkursowej zasiedli - Ryszard Gotlib - instruktor tańca wraz ze swoją partnerką Poliną, Bożena Wolska - redaktor Tygodnika Chodzieżanin, Hanna Gałązka - dyrektor Banku Spółdzielczego oraz Katarzyna Staśkowiak - sekretarz Gminy Chodzież. Do tegorocznego szkolnego przeglądu zgłosiło się aż 30 uczestników. Było co podziwiać...

 
 
 

Przygotowania do tego wyjątkowego dnia trwały od kilku tygodni. Uczniowie "trenowali" nie tylko w domu, ale też pod okiem swoich wychowawców i pani Jolanty Żukowskiej, wszystko po to by jak najlepiej zaprezentować się. Dzieci wystąpiły w dwóch grupach wiekowych - klasy I  - III i klasy IV - VI, a jury stanęło przed niełatwym zadaniem wyłonienia tych najbardziej utalentowanych.

 
 
 
 

 Przeważali wokaliści, a byli to: Oliwia Gajc z piosenką "Mam tę moc", Natalia Szefer w duecie z Mają Ocieczek, które zaśpiewały piosenkę "Mała Ojczyzna". Julia Szymkowiak i Hubert Cieślik zaprezentowali "Piosenkę na zły czas". Swój kunszt wokalny pokazały Katarzyna Kledzik w piosence A. Majewskiej "Jaki piękny świat", Alicja Silska w utworze Sylwii Grzeszczak "Księżniczka", Wiktora Nowak w piosence "Czerwone Jagody", Ewelina Bączkowska w utworze Macieja Zembatego "Alleluja" oraz duet Anita Budzisławska z Zuzanną Włodarczyk w piosence "Księżniczka". Swoje umiejętności zaprezentował też zespół muzyczny w składzie: Wiktoria Sobecka z Sandrą Koczorowską (gitara i wokal) - zagrały i zaśpiewały utwór zespołu Bajm "Co mi Panie dasz?".

 
 
 

Na gitarze zagrała dla wszystkich Amelia Górzyńska utwory "Walc" i "Oda do radości". Nie zabrakło młodych tancerek. Były to: Martyna Czekalska i Laura Przybyła w tańcu gimnastycznym, Oliwia Czekalska - taniec ze wstążką. Natalia Krzycka i Małgorzata Szulak zaprezentowały taniec współczesny oraz zespół "DanceStar" w składzie: Jagoda Jagodzińska, Wiktoria Nalewalska i Martyna Dassuj pokazały się w tańcu nowoczesnym. Szczególną uwagę jury zwrócił Kabaret Nieśmieszne w składzie: Weronika Lenartowicz, Radek Machowski, Gracjan Wołek i Aleksander Grzymski. Przedstawili oni scenkę kabaretową "Fitnes", która rozbawiła wszystkich do łez. Na scenie wystąpił także Jakub Jeske początkujący iluzjonista oraz Julia Pasierbek, która swój talent aktorski zaprezentowała w wierszu "Okulary".

 
 
 
 
 
 

  Po części konkursowej do wspólnej zabawy "porwał" wszystkich pan Ryszard Gotlib z asystentką Poliną.

 

Gorące rytmy zachęciły do tańca nawet nauczycieli, którzy wspólnie z dziećmi świetnie się bawili. Kolejny gość, jakim był Stanisław Jarosz z ratownictwa medycznego pokazał zgromadzonym uczniom, jak udzielać pierwszej pomocy oraz jak zachować się nad wodą. Każdy mógł wypróbować technik ratowniczych z zastosowaniem sprzętu znajdującego się w ambulansie.  W międzyczasie pani Ewa Czekalska Przewodnicząca Rady Rodziców oraz pani Natalia Sass wychowawca klasy Ia wykonywały przepiękne malowidła na twarzach dzieci.

 
 
 
 
 
 
 

               Nadszedł czas końca dobrej zabawy, a także czas podsumowania i ogłoszenia wyników III Szkolnego Przeglądu Talentów. Po burzliwej naradzie Jury postanowiło nagrodzić:

W grupie uczniów klas I-III najwyższe miejsce zajął duet Julia Szymkowiak i Hubert Cieślik, II miejsce - Amelia Górzyńska, III miejsce - Martyna Czekalska z Laurą Przybyłą. Wyróżniono: Natalię Krzycką, Natalię Szefer z Mają Ocieczek oraz Oliwię Herting z Sarą Bogacz.

 
 
 
 

W grupie uczniów klas IV - VI pierwsza nagrodę przyznano Kabaretowi Nieśmieszne, II miejsce zajęła Katarzyna Kledzik, III miejsce Małgorzata Szulak. Na wyróżnienie zasłużyli: Alicja Silska oraz Ewelina Bączkowska.

 

Nagrodę publiczności zdobył Kabaret Nieśmieszne.

 
 
 

Zarówno nagrodzeni, jak i pozostali uczestnicy obdarowani zostali upominkami, których sponsorami byli: Malwina Bigos - sklep spożywczy w Strzelęcinie, Ewelina Ryczek - sklep odzieżowy EWELAJN, Mateusz Kruszka - Księgarnia BENEFIS w Chodzieży, Tomasz Pietruszka - sklep ogólnospożywczy w Chodzieży, Beata Orchowicz - sklep spożywczy w Strzelcach, Łukasz Dąbkowski - Kraina zabawek w Chodzieży, Szkolna Kasa Oszczędności, Bank Spółdzielczy w Chodzieży oraz szkolny sklepik HIPCIO. Za bezinteresowność i szczerość organizator składa wszystkim serdeczne podziękowania. Głęboki ukłon kieruje także w stronę pani Jolanty Żukowskiej za pomoc sprzętowo-muzyczną, Ewy Czekalskiej za pomoc w organizacji nagród oraz Doroty Pływaczyk i Doroty Szymańskiej za czuwanie nad prawidłowym przebiegiem dnia.  

Zapraszamy za rok!

M.Adamowska

.