.

II Szkolny Przegląd Talentów

powrót 

 

Dwa lata temu w naszej szkole zorganizowano I Dzień Talentów, który juz wtedy cieszył się dużym zainteresowaniem. Jak wiadomo mamy wielu uzdolnionych i utalentowanych uczniów w różnych dziedzinach, dlatego postanowiliśmy reaktywować tą formę prezentacji talentów dzieci.

 
 

Na II Szkolnym Przeglądzie Talentów swoje zdolności i umiejętności zaprezentowało ponad 20 uczniów. Było co podziwiać.

 
 
 

Przygotowania do tego wyjątkowego dnia trwały już od kilku tygodni. Uczniowie "trenowali" nie tylko w domu, ale też pod okiem swoich wychowawców i pani Jolanty Żukowskiej, wszystko po to by jak najlepiej się zaprezentować. Dzieci wystąpiły w dwóch grupach wiekowych - klasy I  - III i klasy IV - VI, a jury stanęło przed niełatwym zadaniem wyłowienia tych najbardziej utalentowanych. 

 
 

Przeważali wokaliści, a byli to: duet Kinga Kochalska i Wiktoria Górska w piosence Dody "Nie daj się", Zuzanna Włodarczyk w duecie z Anitą Budzisławską, które zaśpiewały piosenkę Patty "Nie ma nas", Marta Kochalska z Weroniką Dymek zaprezentowały utwór Kasi Kowalskiej "Spowiedź", Katarzyna Kledzik w piosence "Miasteczko cud", Alicja Silska z utworem Natalii Szydrowskiej i Libera "Wszystkiego na raz", Adrianna Tomaszewska w piosence Sylwii Grzeszczak "Flirt" oraz Ewelina Bączkowska w utworze Martiny Stossel "Te Creo".

 
 
 

Swoje umiejętności zaprezentowały też zespoły muzyczne w składzie: Martyna Dassuj (Bongo set), Weronika Lenartowicz (wokal), Wiktoria Sobecka (gitara), Dagmara Dassuj (gitara) - zaprezentowały utwór zespołu Enej "Skrzydlate ręce" oraz duet w składzie: Marta Bogacz (gitara i wokal) i Sandra Koczorowska (gitara i wokal) w piosence Maryli Rodowicz "Bo wszyscy Polacy". Nie zabrakło młodych tancerek. Były to: Martyna Czekalska i Laura Przybyła oraz Natalia Krzycka. Szczególną uwagę jury zwróciła Julia Kledzik, odważna plastyczka, która na oczach obecnych błyskawicznie nakreśliła sylwetkę głowy ptaka. Tego dnia można też było podziwiać również inne jej prace.

 
 
 

Po części konkursowej wystąpiły oszlifowane talenty, najpierw dwie dziewczyny z Technikum Organizacji i Zarządzania w Ratajach - Jagoda Sobecka i Paula Szeląg.

 
 

Później młode artystki ze studia wokalnego Krystyny Świniarskiej, których umiejętności docenione zostały na niejednym festiwalu.

 
 
 

Prawdziwą gratką była jednak prezentacja instrumentów etnicznych z różnych stron świata, ale także tych zrobionych z przypadkowych przedmiotów i odpadów.

 
 

O tym, że dla utalentowanego człowieka nie ma przeszkód, a grać można na wszystkim, także na zwykłej pile przekonywali podczas swojej pogadanki muzycy Natalia i Konrad Rogińscy ze znanej grupy YanTa.

 
 
 

Jury w składzie: Paweł Kujawa - redaktor Tygodnika Nowego, Jan Margowski - nauczyciel muzyki, opiekun szkolnego chóru, Dorota Pływaczyk - autorka hymnu szkolnego i Jagoda Sobecka - młody talent muzyczny, postanowiło nagrodzić:

 
 

W grupie uczniów klas I-III

I miejsce zajęła Julia Kledzik,
II miejsce - Martyna Czekalska i Laura Przybyła,
III miejsce - Zuzanna Włodarczyk i Anita Budzisławska.
 
 
 

W grupie uczniów klas IV - VI

Za największy talent uznano Katarzynę Kledzik,

II miejsce zajęła Alicja Silska,
III miejsce zespół: Martyna Dassuj, Wiktoria Sobecka, Weronika Lenartowicz i Dagmara Dassuj.

Nagrodę publiczności zdobyły Martyna Czekalska i Laura Przybył.

 

Serdeczne podziękowania należą się sponsorom, bez których trudno byłoby imprezę zorganizować. Oto lista sponsorów: Jakub Silski - Firma OPTIBIT, Ewelina Ryczek - sklep odzieżowy EWELAJN, Piotr Kruszka - Księgarnia BENEFIS, Zakład Produkcji Ceramiki HEPNER & PSZCZÓŁKA, Jacek i Anna Stachowiakowie - sklep warzywniczy, szkolny sklepik HIPCIO, Agnieszka Witkowska - przedstawiciel Oriflame.

Podziękowania należą się także pani Jolancie Żukowskiej za pomoc sprzętowo-muzyczną oraz  Klaudii Konwińskiej i Klaudii Krzyckiej za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniach do imprezy a także w prowadzeniu jej.

 
 

Takich dni jak ten powinno być więcej, by dały możliwość pokazania się nowo odkrytym talentom, które drzemią w każdym z nas. Trzeba tylko umieć je znaleźć i kształtować, rozwijać i wykorzystywać. Mamy nadzieję, że odwaga i charyzma prezentujących się geniuszów będą inspiracją dla tych, którzy ciągle poszukują.

Zapraszamy za rok!

M.Adamowska

.