.

Dzień Dziecka

powrót

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Strzelcach przebiegał pod hasłem odkrywania talentów, którego organizatorem była Rada Rodziców oraz nauczycielka tej szkoły Małgorzata Adamowska. Uczniowie od klasy I do VI prezentowali swoje możliwości w trzech kategoriach: wokal, taniec i inne formy sceniczne. Były także zabawy oraz gość specjalny, który wywołał nie lada emocje.

 
 
 

Nie od dzisiaj wiadomo, że strzelecka szkoła to zagłębie niezwykle utalentowanych uczniów. Są tu mistrzowie ortografii, tabliczki mnożenia, kostki Tao, czytania ze zrozumieniem, Dwóch Kółek, komputera, mistrzowie w bieganiu, śpiewający w chórze i tak można by wymieniać bez końca. Jednak nie można pominąć świetnych aktorów, którzy zasłynęli nie tylko w gminie Chodzież ale i powiecie.

 
 

1 czerwca nadszedł dzień prezentacji tych najzdolniejszych. Do wstępnych eliminacji zgłosiło się ponad 20 osób. Spośród nich wyłoniono najlepszą trzynastkę, która pokazała swoje umiejętności podczas IV Szkolnego Przeglądu Talentów. Jednak zanim to nastąpiło swój talent i doskonałą umiejętność wychwycenia tego co piękne w kadrze zaprezentowała absolwentka szkoły Patrycja Dolna. Swoją pasję do fotografii zapoczątkowała właśnie w strzeleckiej szkole, gdzie przez dwa lata rozwijała swój warsztat na kółku fotograficznym. Jej mini galerię można było podziwiać na szkolnym holu.

 
 

 

Podczas prezentacji każdy występ nagradzany był gromkimi brawami, a czasami owacją na stojąco. Na zaproszenie organizatorów dnia w komisji Jury zasiedli: Kamila Szejner - Wójt Gminy Chodzież, Ewa Kozera - sołtys wsi Strzelce, Strzelęcin, Milena Różańska - sołtys wsi Zacharzyn, Wymysław oraz Elżbieta Grzelaczyk - dyrektor szkoły. Dzieci wystąpiły w dwóch grupach wiekowych - klasy I - III i klasy IV - VI, a jury stanęło przed niełatwym zadaniem wyłowienia tych najbardziej utalentowanych.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Po części konkursowej na placu szkolnym czekał na wszystkich słodki poczęstunek, którego sponsorami byli Rada Rodziców, Tomasz Parecki, lokal gastronomiczny "U Mariusza" w Chodzieży oraz "Cukiernia u Ignaca" w Chodzieży. Były tez cukierki od Wójta Gminy, lokalnych Sołtysów oraz Banku Spółdzielczego w Chodzieży.

 
 
 

                W czasie oczekiwania na gościa specjalnego wszystkich do zabawy porwały rytmy piosenek, które przygotowała pani Jolanta Żukowska. Można też było rysować kolorową kredą, skakać przez linę, na skakance czy hula hop. Podczas radosnego zamieszania nagradzano wszystkie dzieci, które tego dnia wcieliły się w bajkowe postacie. W międzyczasie plac szkolny przyozdobiły kolorowe obrazy a przybyli do pomocy rodzice wykonywali przepiękne malowidła na twarzach dzieci.

 
 

Wielką niespodzianką i prezentem dla dzieci od organizatorów było przybycie Patryka „Klepper” Klepackiego - tancerza Break Dance. Udział w największych europejskich imprezach tanecznych oraz korzystanie z lekcji wysokiej klasy instruktorów sprawiło, że dzisiaj jest jednym z najbardziej wszechstronnych tancerzy w Polsce i reprezentuje wysoki poziom na europejskich parkietach. Obecny instruktor tańca poprzez swoje umiejętności zrzesza ogromna grupę osób chcących szkolić się właśnie tego jedynego w swoim rodzaju tańca.

 
 
 
 
 
 
 
 

Tak też było w szkole w Strzelcach. Po krótkim pokazie swoich umiejętności porwał wszystkich do wspólnego tańca, przy okazji ucząc chętnych kilku kroków i dobrze się przy tym bawiąc. Na koniec Patryk rozdał dziesiątki podpisów oraz uczestniczył podczas wręczenia nagród nowo odkrytym talentom, życząc im i wszystkim pozostałym rozwijania swych pasji, odkrywania tych o których jeszcze nie wiedzą, a przede wszystkim odwagi w prezentowaniu ich.

 
 
 
 
 
 
 
 

Na zakończenie ogłoszono wyniki IV Szkolnego Przeglądu Talentów.

 
 

Najlepszą wokalistką w grupie młodszej okazała się Pola Ocieczek z klasy IIa w piosence "Babę zesłał Bóg". Za autorską prezentację wiersza "Samochwała" nagrodę zdobyła Oliwia Czekalska z klasy IIb. Natomiast w kategorii tańca pierwsze miejsce zdobyły Martyna Czekalska i Laura Przybyła z klasy IIIb a wyróżnione zostały siostry Pasierbek, Agata z klasy Ia i Julia z klasy IIIa.

 
 
 

W grupie starszej za nieprzeciętne umiejętności wokalne nagrodę główną zdobyła Katarzyna Kledzik z klasy VI z włoską piosenką "In assenza di te". Natomiast wyróżniono interpretację piosenki "Był sobie strach" w wykonaniu Amelii Górzyńskiej z klasy IVb. W innych formach scenicznych nagrodę otrzymał Mikołaj Cieślik z klasy V za umiejętności gry na perkusji. W „tanecznej” kategorii nagrodzono Zuzannę Włodarczyk z klasy V i Agnieszkę Krzywonos z klasy VI.

 
 
 

Nagrodę Publiczności w grupie dzieci młodszych otrzymał duet taneczny Martyna Czekalska i Laura Przybył. Natomiast w grupie starszej Mikołaj Cieślik - szkolny perkusista. Pozostali uczestnicy otrzymali upominki pocieszenia.

 
 

 Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom i darczyńcom, którzy przyczynili się do niezwykle bogatych i różnorodnych nagród dla zwycięzców i wyróżnionych oraz upominków  dla pozostałych uczestników:

 Mateuszowi Raszkiewicz - Salon Komputronik w Chodzieży,
Romanowi Dziubińskiemu - Firma Budowlana w Chodzieży,
Sylwii Stawnej - Salon Kosmetyczny w Chodzieży,

Mateuszowi Kruszka - Księgarnia Benefis,

Łukaszowi Dąbkowskiemu - Kraina Zabawek Chodzież,

Jolancie Żukowskiej - Szkolna Kasa Oszczędności,

Janowi Wojtyniak - EuroHurt - hurtownia artykułów spożywczych w Chodzieży.

Dzięki ich ofiarności i bezinteresowności dzień ten był radosny i kolorowy.

 

Patrykowi Klepackiemu dziękuję za przyjęcie zaproszenia i przybycie w skromne progi naszej małej szkoły.

Również podziękowania składam Ewie Czekalskiej - przewodniczącej Rady Rodziców za pomoc w organizacji nagród, Jolanty Żukowskiej za pomoc sprzętowo-muzyczną, oraz Dorocie Pływaczyk za czuwanie nad prawidłowym przebiegiem dnia - mówi Małgorzata Adamowska

 
 

Organizatorzy mają nadzieję, że w kolejnych latach chętnych do prezentacji swoich talentów nie zabraknie i kolejna edycja przeglądu będzie równie udana jak tegoroczna, że odwaga prezentujących się będzie inspiracją dla tych, którzy ciągle poszukują.

M.Adamowska
.